Вузькоспеціалізована коаліція допоможе у швидкому наданні потрібної бронетехніки Україні, — Гетьман

Олексій Гетьман. Скріншот: uatv.ua

Коаліція, створена Польщею та Німеччиною, — додаткова можливість для України отримувати необхідну їй бронетехніку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він нагадав, що раніше партнери України у форматі “Рамштайн” створили танкову коаліцію, а зараз з’явилася окрема коаліція з бронетехніки.

“Це дуже непогано. Це додаткова можливість для нас швидше отримувати техніку, яка нам необхідна. Хочеться звернути увагу на те, що є країни, які без коаліції, наприклад, Бельгія, яка зобов’язалася нам передати 300 легкоброньованих машин Iveco, десантних машин, які зможуть перевозити від 4 до 6 людей плюс водій, яка захищена від протитанкових мін вагою до шести кілограмів. Вона легкоброньована, зате дуже маневрова, дуже швидкісна. Вона може проїжджати болотисту місцевість… Вона розганяється до 130 кілометрів. Без коаліції 300 машин — це серйозно. Якщо ще Німеччина з Польщею додадуть щось до таких поставок у 300 машин, то нам будь-яке озброєння не зайве”, — сказав Гетьман. 

Військовий аналітик зазначив, що у Росії є кількісна перевага, тому Україна потребує залучення до бойових дій високотехнологічної техніки, зокрема броньованої.

“Чому Польща і Німеччина? В принципі, ми ж пам’ятаємо, що є дві станції технічного обслуговування Leopard, назвемо це так, тобто майстерні, де можна їх ремонтувати. Ми на місці ремонтуємо, якщо там несерйозна поломка. У нас запасні частини теж поставляються разом із технікою. А ось більш-менш серйозний ремонт — це якраз Польща та Німеччина. Тому, може, вони і стали ініціаторами саме такої коаліції бронетехніки. Але інші країни, якщо приєднаються, це теж було б непогано”, — сказав Гетьман.

Читайте також: Військова допомога Україні не стоїть на місці: нові рішення “Рамштайну” оцінили експерти

Нагадаємо, наступного тижня, 26 березня, Німеччина і Польща планують оголосити про створення коаліції бронетехніки для ЗСУ, повідомили на сайті польського уряду. До ініціативи приєдналися й інші країни — Велика Британія, Швеція та Італія. Коаліція, як стверджує міністр оборони Німеччини, створена для збільшення виробництва низки оборонної продукції в межах польсько-німецького співробітництва.

Прямий ефір