Вперше в історії: президент України зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде

Володимир Зеленський та Жозе Уліссеш Коррея-і-Сілва. Фото: president.gov.ua

Дорогою до Аргентини для участі в інавгурації новообраного президента Хав’єра Мілея Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешем Коррея-і-Сілвою, яка стала першою в історії двосторонніх відносин із цією країною. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський відзначив важливість принципової позиції Кабо-Верде на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, засудження російської агресії, а також конкретні кроки Кабо-Верде щодо підтримання українських міжнародних ініціатив.

Зокрема, Кабо-Верде підтримала резолюцію 11-ї надзвичайної сесії Генеральної Асамблеї ООН від 2 березня 2022 року щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України, а також вимоги до Росії припинити агресивні дії та вивести війська з території нашої держави. Раніше Кабо-Верде підтримала резолюцію Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року із закликом до країн світу не визнавати анексію Криму Росією.

Президент подякував за підтримку, зокрема, на майданчику ООН.

“Це голос демократії, який допомагає нам, підтримує резолюції, які є дуже важливими”, — підкреслив він.

Глава держави запросив прем’єра Кабо-Верде прилучитися до роботи з імплементації української формули миру. Окрему увагу приділили реалізації її окремих пунктів, підготовці четвертої зустрічі на рівні радників із питань безпеки та зовнішньої політики, а також Глобального саміту миру.

Зеленський висловив вдячність Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілві за підтримку гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, ознайомив його з роботою над розширенням нового експортного коридору та створенням зернових хабів в Африці.

Глава держави поінформував співрозмовника про невдалі спроби Росії перешкодити цивільному судноплавству в Чорному морі, зауваживши, що після перезапуску альтернативного “зернового коридору” ним уже було транспортовано понад 7 млн т продовольства.

Лідери приділили увагу й активізації відносин України з країнами Африки, посиленню взаємодії в межах участі у міжнародних форумах, а також узгодили графік двосторонніх контактів на найближчу перспективу.

Президент України запросив очільника уряду Кабо-Верде відвідати Україну з візитом.

Читайте також: Насильницька депортація — це один із найбільш цинічних злочинів війни РФ проти України, — Зеленський на зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір