Вовчанськ на 70% контролюють ЗСУ, — військовий експерт

Вовчанськ з висоти пташиного польоту в середині травня 2024 року. Фото: instagram.com/libkos

Наразі Вовчанськ Харківської області контролюється близько 70% Збройними силами України. Про це сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий та політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Введення оперативних резервів, насамперед батальйону Головного управління розвідки Міністерства оборони, дозволило стабілізувати ситуацію на цьому напрямі. Понад те, рівень втрат російських окупантів різко зріс. Якщо донедавна Генштаб Збройних сил України зазначав, що добові втрати окупантів — це близько 800-900 осіб, то, як бачимо, останні повідомлення Генштабу ЗСУ говорять про втрати близько 1300 військовослужбовців армії РФ. А це на 50% збільшення рівня втрат саме завдяки спланованим діям Генштабу ЗСУ та дій професійних підрозділів, які мають колосальний досвід бойових дій за умов міської забудови”, — зазначив Снєгирьов.

За його словами, бої міської забудови — це бої високої інтенсивності, де сторона, що атакує, має втрати 5:1 порівняно зі стороною, яка перебуває у стані активної оборони.

“Наразі Збройні сили України контролюють і Липці, і Вовчанськ, мало того, проводиться низка успішних контратак з метою повернення раніше втрачених позицій”, — додав експерт.

Читайте також: На Харківському напрямку росіяни відходитимуть із зайнятих позицій — прогноз Варченка

Нагадаємо, військовий оглядач Денис Попович висловив думку, що спроба Росії відкрити новий фронт у Харківській області вже виглядає провальною. Силам оборони України вдалося стабілізувати ситуацію. Одна з головних причин провалу окупантів — їх передчасний початок наступальних операцій на даному напрямку. Проте ворог поки що не відмовляється від своїх цілей та перекидає підкріплення на Харківщину. 

Прямий ефір