Ворог сам обстрілює окуповану територію частини Запорізької області — завдання росіян назвав Федоров

Російські окупанти. Фото: ukrinform.ua

Останні три тижні спостерігається тенденція, що російські війська починають самі обстрілювати території частини Запорізької області, які ними ж окуповані. Здійснюючи такі обстріли, ворог виконує кілька завдань. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив Мелітопольський міський голова Іван Федоров.

“Сьогодні необхідно ідентифікувати вибухи на тимчасово окупованій території. Якщо раніше кожному вибуху ми раділи, бо розуміли, що ворожі сили зазнають поразки. Усе почалося з того, як вони два тижні тому розстріляли Розділ. Пуски були з Михайлівки, яка розташована за 40-50 км від Роздолу, і після цього цивільну інфраструктуру Роздолу було знищено. Така ж тенденція триває і в Токмаку. Місцеві жителі дійсно знаходять і бачать, звідки виходи, траєкторію, як влучає ракета”, — сказав він.

Мер нагадав ситуацію, яка сталася під час приїзду генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на Запорізьку атомну електростанцію.

“Усі пам’ятають смішний сюжет, коли Гроссі приїжджав на ЗАЕС, чітко самоідентифікував, з якого боку ракета стирчить із землі, і цей клоун, який приїхав з боку “Росатома”, показував, що прямо перед тим, як заходити в землю, ракета сама розвертається. Це ж абсурдна ситуація. Тому сьогодні ми чітко ідентифікуємо, що ворог сам обстрілює окуповану територію і робить це для того, щоб залякати місцевих жителів, які залишилися жити у своїх домівках і не мають змоги виїхати”, — каже Федоров.

Також, за його словами, загарбники це роблять з метою масово змусити людей евакуюватися з тимчасово окупованої території.

“І підштовхує їх до цього, розуміючи, що примусова евакуація з тимчасово окупованої території провалилася і що наші жителі продовжують чекати на наші Збройні сили, на нашу владу і точно вже не погоджуються на жодні вмовляння ворогів”, — уточнив Іван Федоров.

Зазначимо, що російські війська щодня обстрілюють населені пункти Запорізької області, зокрема тимчасово окуповані. Цього тижня вони обстріляли Токмак і звинуватили в усьому ЗСУ, але їх викрили місцеві жителі, коли знайшли уламки російської ракети.

Читайте також: Ситуація на ЗАЕС: наскільки далеко можуть зайти російські окупанти — обговорюють експерти

Нагадаємо, за даними Генштаба ЗСУ, на Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії. Завдав авіаційних ударів в районах Ольгівського, Гуляйполя, Новоданилівки Запорізької області та Новоберислава на Херсонщині. Здійснив обстріли 12 населених пунктів Запорізької області та 11 — Херсонської. Крім того, росіяни вдарили по Нікополю на Дніпропетровщині (пошкоджено 7 приватних житлових будинків).

Прямий ефір