Володимир Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про Бюро економічної безпеки України”, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Документ створює інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами України. Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота. БЕБ аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур.

Зазначається, що після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки.

До повноважень Бюро економічної безпеки входять виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних, оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення, забезпечення економічної безпеки держави, виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги та ін.

Раніше повідомлялося, що в Україні створять національний фонд інвестицій.

Також нагадаємо, що в Україні створять центри креативної економіки.

Прямий ефір