Володимир Зеленський обговорив із Ллойдом Остіном ситуацію в Криму і на Донбасі

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром оборони Сполучених Штатів Америки Ллойдом Остіном, який перебуває в Києві з робочим візитом.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт ОП.

“Хочу подякувати вам за те, що ви приїхали, як ми й домовлялися у США, з візитом в Україну. Дякую вам і президенту Байдену за постійну підтримку України, нашого суверенітету й територіальної цілісності”, – сказав Володимир Зеленський.

Під час зустрічі сторони приділили особливу увагу питанню подальшого поглиблення практичної взаємодії між Україною та Сполученими Штатами у сфері безпеки та оборони відповідно до домовленостей, досягнутих під час візиту глави Української держави до США.

“Сполучені Штати залишаються для України головним партнером у сфері безпеки й оборони”, – наголосив Володимир Зеленський і висловив подяку американській стороні за матеріально-технічну допомогу, яку надають США для посилення спроможностей Збройних Сил України з метою протидії російській агресії.

Відзначено оперативність втілення анонсованого під час візиту президента України до Вашингтона рішення надати нашій державі додаткову безпекову допомогу в розмірі $60 млн.

Володимир Зеленський і Ллойд Остін обмінялися думками щодо безпекової ситуації на сході України, а також у регіоні Чорного й Азовського морів.

Глава держави відзначив, що Україна намагається активізувати роботу всіх переговорних форматів задля досягнення миру на сході та відновлення суверенітету й територіальної цілісності.

Співрозмовники обговорили актуальні питання взаємодії України з НАТО та подальшої підтримки з боку США на шляху реалізації євроатлантичних прагнень нашої держави.

Міністра оборони Сполучених Штатів було поінформовано про заходи, які вживаються для реформування українського сектору безпеки й оборони, включно з вітчизняною оборонною промисловістю, відповідно до стандартів НАТО з метою якнайшвидшого досягнення критеріїв членства в Альянсі. 

Під час зустрічі Володимир Зеленський і Ллойд Остін торкнулися питання енергетичної безпеки України та Європи.

Міністр оборони США запевнив главу держави у рішучій підтримці з боку Сполучених Штатів незалежності й територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, Ллойд Остін назвав Росію винуватцем збройного конфлікту на Донбасі.

Читайте також: Військова допомога США підвищує бойові спроможності України, – Таран (ВІДЕО)

Прямий ефір