Володимир Зеленський обговорив із Ентоні Блінкеном ситуацію на Донбасі

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном.

Про це пише UA із посиланням на Офіс президента.

Напередодні запланованих переговорів президента США Джозефа Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним українська та американська сторони скоординували позиції з ключових питань.

Володимир Зеленський наголосив на безальтернативності процесу мирного врегулювання. Було обговорено кроки, які Україна здійснює та має намір здійснити для його активізації.

Президент України також поінформував Ентоні Блінкена про ситуацію на кордонах нашої держави. Він подякував за потужну підтримку з боку Сполучених Штатів, які системно привертають увагу світової спільноти до російської військової діяльності поблизу українського кордону та консолідують зусилля демократичних країн з метою недопущення ескалації.

Було акцентовано на важливості збереження скоординованого й дієвого санкційного тиску на Російську Федерацію з боку міжнародних партнерів до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

Сторони окремо торкнулися питання важливості посилення безпекової взаємодії, що сприяла б стримуванню агресивної поведінки з боку РФ щодо України.

Було також домовлено провести телефонну розмову Володимира Зеленського та Джозефа Байдена після переговорів між президентами Сполучених Штатів і Росії.

Раніше американські сенатори заявили про підтримку України напередодні розмови Байдена з Путіним.

Читайте також: Основні відмінності санкцій США та Євросоюзу проти Росії назвав Арестович

Прямий ефір