Володимир Зеленський назвав перших “Національних легенд України” (ФОТО)

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський уперше вручив відзнаку “Національна легенда України” видатним особистостям. Церемонія відбулася в Маріїнському палаці. У ній також взяла участь перша леді Олена Зеленська.

Про це пише UA із посиланням на Офіс президента.

На думку глави держави, українські вулиці та проспекти варто називати на честь талановитих постатей сучасності, які “живуть поруч з нами, ходять поміж нас”.

Президент представив кожного з лауреатів. Цьогоріч відзнаку “Національна легенда України” одержали: співачка, народна артистка України та Герой України Софія Євдокименко-Ротару; поет-пісняр, драматург, сценарист, народний артист та Герой України Юрій Рибчинський; генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, народний артист та Герой України Михайло Вантух; живописець, народний художник України Іван Марчук; артистка балету, балетмейстерка, народна артистка України Олена Потапова; заслужений майстер спорту, заслужений тренер України Олег Блохін. Відзнаку, присуджену посмертно композитору, народному артисту та Герою України Мирославу Скорику, президент вручив його дружині Адріані Ярославівні.

“Забігаючи наперед, хочу сказати: хтось точно не побачив сьогодні своєї улюбленої поетеси, актриси, музиканта, спортсмена. Це не значить, що ми не вважаємо їх легендами – це значить, що Україна має сотні легенд. Всі вони будуть вшановані Україною. Ця премія відбуватиметься щороку. І щороку, так, як і цьогоріч, від себе та від імені нашої держави я, вклоняючись, буду казати вам “дякую”. Кожному з вас”, – підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що сьогодні Володимир Зеленський взяв участь у церемонії підняття державного прапора України, що відбулася в географічному центрі нашої країни – селі Мар’янівка Черкаської області.

Як повідомлялося, до Дня Незалежності України президентське подружжя презентувало заплановані заходи.

Прямий ефір