Володимир Зеленський буде домагатися екстрадиції Саакашвілі в Україну

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський буде домагатися повернення Міхеїла Саакашвілі, затриманого у Тбілісі.

Про це сьогодні, 3 жовтня, президент заявив на брифінгу у Трускавці, інформує UA.

“Я, як президент України, займаюся постійно тим, що повертаю громадян України різними можливостями, які у мене є, які мені надала влада. Міхеїл Саакашвілі є громадянином України. Тому його це також стосується”, – сказав Зеленський.

Для звільнення грузинського політика, зокрема, розглядається процес його екстрадиції в Україну. Президент запевнив, що для цього будуть задіяні всі інституції, які можуть будь-яким чином вплинути на розв’язання даної проблеми.

“Всі інституції, включаючи Міністерство закордонних справ України та наші посольства, які працюють в Грузії. І на рівні посла Грузії, який працює в Україні. І на рівні розмов між нашими кабінетами міністрів, на рівні розмов прем’єрів. Ми всі будемо цим займатися”, – додав глава держави.

Президент Грузії 2004-2013 роках і голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. У цей день він прибув на батьківщину, щоб підтримати опозицію на майбутніх муніципальних виборах. Адвокат засудженого політика Бека Басилая вважає, що звільнення його підзахисного можливо двома шляхами: помилуванням нинішнього президента Саломе Зурабішвілі або екстрадицією в Україну.

Нагадаємо, глава МЗС Дмитро Кулеба говорив про те, що Міністерство закордонних справ надаватиме усю необхідну підтримку Міхеїлу Саакашвілі, оскільки він є громадянином України.

Читайте також: Арешт Саакашвілі не загострить відносини з Україною, – спікер парламенту Грузії

Прямий ефір