ВМС України візьмуть участь у міжнародних навчаннях НАТО

Фото МОУ

У Вільнюсі представники командування ВМС України на запрошення НАТО взяли участь в конференції багатонаціональних навчань НАТО “Dynamic Mercy-2019“.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

У конференції брали участь представники семи держав НАТО: Данії, Німеччини, Франції, Естонії, Польщі, Литви, Латвії, а також Швеції. Крім зазначених країн, були запрошені спостерігачі від трьох країн-партнерів НАТО: Азербайджану, Грузії та України.

Під час зустрічі учасники обговорили питання участі в активній фазі навчань “Dynamic Mercy-2019” представників ВМС ЗСУ.

Україна направить по одному представнику на MРКЦ “Ріга” та на судно ВМС Данії.

“Навчання “Dynamic Mercy-2019″ є одним з життєво важливих кроків НАТО, оскільки сприяє тісній та ефективній координації та співпраці між Північноатлантичним Альянсом з цивільними і військовими рятувальними координаційними центрами, пошуково-рятувальними службами з різних країн”, – розповів начальник пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення штабу командування ВМС ЗС України Олексій Нестеров.

“Dynamic Mercy” – щорічні багатонаціональні навчання з пошуку та рятування, які організовуються та координуються штабом командування Військово-морських сил НАТО”.

У цьому році навчання заплановано провести у травні в акваторії Балтійського моря.

Також українські військові відвідали авіаційний пошуково-рятувальний пост ВПС Литовської Республіки у місті Каунас. Наші представники ознайомилися із загальною організацією пошуково-рятувального загону у Литві, задачами, можливостями, авіаційною технікою та організацією чергування.

Литовські колеги продемонстрували практичне відпрацювання елементів підготовки до вильоту та евакуації постраждалого з повітря вертольотом Мі-8Т.

Нагадаємо, що у Латвії стартували військові навчання за участі НАТО.

Прямий ефір