Включення РФ до чорного списку FATF матиме для країни-агресора трагічні наслідки — роз’яснення Устенка

Олег Устенко. Фото: focus.ua

Включення Російської Федерації до чорного списку FATF зупинить усю експортно-імпортну діяльність країни-агресора. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Він нагадав, що FATF — це організація, що займається боротьбою з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом, й з фінансуванням тероризму.

“Я нагадаю, що знаходження в цьому чорному списку FATF означає трагічні наслідки для будь-якої країни. І там зараз перебуває Іран, там зараз перебуває Північна Корея, там зараз перебуває М’янма. У тому разі, якщо Росію буде віднесено до цього ж чорного списку, наслідки будуть приголомшливо нищівними”, — прогнозує Устенко.

На його думку, зараз РФ повністю відповідає всім показникам для занесення до чорного списку FATF.

Устенко зазначив, що якщо РФ потрапить до цього списку, то всі пов’язані з цією країною транзакції резидентів та компаній будуть піддаватися надзвичайно жорсткому фінансовому контролю.

“І це означає, що фактично вся експортно-імпортна діяльність, принаймні в рамках ось цих санкцій FATF, практично буде повністю зупинена”, — сказав радник президента України з економічних питань.

Він додав, що в такому разі будь-хто, хто веде бізнес із Росією, потраплятиме під свого роду “вторинні санкції”, отримуючи додаткові перевірки.

Устенко висловив сподівання, що FATF ухвалить відповідне рішення щодо занесення РФ до чорного списку вже в лютому. Він наголосив, що Україна займає чітку позицію з цього питання.

“Наслідки для Росії будуть катастрофічні, повторюся ще раз… Рішення FATF, я думаю, що це серйозний удар, який можна порівняти з найжорсткішими санкційними пакетами, які були прийняті взагалі на початку вторгнення Росії в Україну”, — вважає він.

Читайте також: Україна закликає FATF включити Росію до чорного списку через зростаючі зв’язки з КНДР, Іраном і М’янмою — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір