Тисяча гаубиць, 500 танків, 300 ракетних систем залпового вогню та 2 тис. одиниць бронетехніки. Цього, як стверджують в Офісі президента, Україні буде достатньо, щоб зрівняти сили з російськими військами у тяжкому озброєнні та витіснити їх з української землі. Поки що деякі країни затягують із постачаннями. Глава Пентагону Ллойд Остін заявляє, що США готові повною мірою сприяти забезпеченню ЗСУ зброєю, якої вони потребують, повідомляє UA.
У російської армії на найгарячіших ділянках східного фронту в десятки разів більше артилерії, ракетних систем, танків, ніж в українських військових. І щоб зрівняти сили, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, Україна потребує реального постачання важкого озброєння. У той час як деякі країни лише обіцяють допомогу, але не поспішають з її відправкою до України.
“Або світ не зовсім розуміє, що відбувається, або ж він чудово розуміє, але втомився і готовий змиритися з думкою, що українці помирають щодня. Ми потребуємо допомоги швидко. У лідерів країн є обов’язок думати про наслідки”, — заявив Резніков.
Ціна зволікання з постачаннями Україні важкого озброєння — від 100 до 200 загиблих українських військових щодня.
“Лінія фронту з Росією — приблизно 2240 км, або 2400 км за різними оцінками. Це приблизно все узбережжя США. Щоб протистояти такому сильному противнику як Росія, а сильний він не завдяки високому технологічному потенціалу, а тому, що дуже багато людей і дуже багато техніки. Нехай вона стара, нехай вона вже не досконала, але вона вбиває, ця техніка. І для неї потрібні сили. Тому Україні потрібне важке озброєння”, — каже військовий експерт, полковник Служби безпеки України Михайло Притула.
Насамперед Україні потрібні високоточні ракети, здатні вражати цілі на кілька сотень кілометрів, системи протиповітряної та протиракетної оборони, бойові безпілотники та боєприпаси. Такий арсенал надасть Україні перевагу на полі бою. А завдяки санкціям, зокрема ембарго на постачання російської нафти, у Кремля незабаром не залишиться грошей на те, щоб воювати з Україною.
“Не мені судити, наскільки високу ціну Україна має заплатити. Ми теж платимо ціну, тому що надаємо підтримку та вводимо санкції, але немає сумніву в тому, що саме українці щодня платять найвищу ціну”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Поки одні країни роблять все можливе для перемоги України, інші заявляють, що їм достатньо й того, щоб не перемогла Росія. Але й тих, й інших так чи інакше торкнуться наслідки цієї війни та власної нерішучості щодо постачань озброєння та введення санкцій.
“Це війна не тільки України та Росії, це те, що загрожує всьому світу. І Східній Європі, і Східна Європа це добре розуміє. Також це загрожує і Західній Європі. Можливо, не безпосередньо, але, припустимо, продовольча криза обов’язково відгукнеться тій же Франції та Німеччини, коли туди посипле велика кількість біженців з африканських та азійських країн, які насамперед від цього постраждали”, — вважає кандидат політичних наук, політолог Ігор Петренко.
Третя зустріч Контактної групи з питань оборонної підтримки України (так звана “Рамштайн-3”) відбудеться 15 червня. Завтра у Брюсселі (Бельгія) знову зберуться представники оборонних відомств понад 40 країн, щоб обговорити подальше надання військової допомоги Києву. Список необхідної техніки та озброєння Україна озвучила напередодні.
Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський
Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ
Єврокомісія готує позитивний висновок щодо заявки України на вступ до ЄС – Politico