Військові бази, порти та ракетна зброя – як посилять флот України за допомогою Британії

Фото з сайта kanaldom.tv

Половина коштів з кредитних 2,5 млрд фунтів стерлінгів (3,4 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Дом” повідомив надзвичайний та повноважний посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

“Одна зі складових цієї угоди між Україною і Великою Британією торік – кредит, половина якого була на забезпечення розвитку нашого флоту. Ми перебуваємо буквально за тиждень до завершення цього складного процесу”, – сказав він.

Зокрема, будуть побудовані військово-морські бази. За першими двома вже розпочато підготовчі роботи. Одна з них буде розташована на узбережжі Чорного моря, друга – Азовського.

“Є проєкти. Роботи вже почалися на місцях. Вивчення, планування, прив’язка до місцевості. Все це буде зроблено. Це будуть спеціальні військово-морські захищені бази, де будуть розміщені війська, де буде жити персонал, їхні сім’ї. Все, що необхідно для того, щоб це були сучасні НАТОвського стандарту військово-морські бази”, – розповів Пристайко.

Будуть побудовані два військово-морські порти.

“Це абсолютно нові порти, яких так не вистачає нашим Збройним силам, нашому флоту після того, як Росія захопила нашу інфраструктуру в Криму”, – зазначив посол.

На виділені кошти найближчим часом Україна придбає у Великій Британії два протимінних кораблі.

Також передбачено будівництво кораблів меншого класу в Україні та в Британії.

“Спочатку їх побудують у Британії, потім технологію передадуть разом з виробництвом на українські верфі, що дасть змогу залучити наших робітників на місцях, дасть змогу підтримати місцевий і загальний бюджети. І побудовані кораблі увійдуть до складу наших Військово-морських сил”, – продовжив Пристайко.

Крім того, Україна отримає ракетну зброю, яка дасть змогу посилити оборонні можливості у морі.

“Ми не маємо наміру нападати на Росію, наше завдання – захистити наше власне узбережжя”, – пояснив Пристайко комплекс заходів щодо посилення військово-морського флоту.

Прямий ефір