Військова підтримка України зростає: огляд ініціатив союзників та звернення президента США до Конгресу (ВІДЕО)

Джо Байден. Фото: gettyimages.com

Президент Росії Володимир Путін сам не зупиниться, але його може зупинити Україна. Про це заявив президент США Джо Байден у щорічному зверненні до Конгресу. Він закликав посилити допомогу Україні, щоб домогтися перемоги над країною-агресором. Союзники нарощують військову підтримку Києва. У межах ініціативи Чехії вже зібрали кошти для купівлі 300 тисяч артилерійських боєприпасів, а у планах — 800 тисяч, інформує FREEДОМ.

Початок своєї промови президент США присвятив Путіну і розв’язаній ним повномасштабній війні Росії проти України. Джо Байден закликав Конгрес збільшити підтримку України. 

“Якщо хтось у цій залі думає, що Путін зупиниться в Україні, то запевняю вас, він цього не зробить. Але Україна може зупинити Путіна, якщо ми підтримаємо її і надамо їй зброю, необхідну для самозахисту. Це все, про що просить Україна. Вони не просять американських солдатів”, — із заяви американського лідера.

Джо Байден засудив конгресменів, які блокують допомогу Україні, і розкритикував висловлювання американського експрезидента Дональда Трампа про Північноатлантичний альянс (НАТО) і союзників США. 

“Мій попередник, колишній президент-республіканець, каже Путіну, що той може робити все, що йому заманеться. Я вважаю, це обурливо, це небезпечно і це неприйнятно… Україна може зупинити Путіна, якщо ми будемо на боці України і надамо їй зброю, необхідну для самозахисту.  Я кажу це Конгресу: ми повинні протистояти Путіну. Моє послання президенту Путіну, якого я давно знаю, дуже просте: ми не кинемо союзників. Ми не прогнемося. Я не прогнуся”, — наголосив Байден. 

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек під час свого візиту до Вашингтона закликав розблокувати американську допомогу Україні на суму 60 млрд доларів. За його словами, підтримка Києва має йти і з Європи, і зі США. 

Тим часом західні партнери, які підтримали ініціативу Чехії щодо закупівлі снарядів для України, вже зібрали кошти для придбання 300 тис. боєприпасів, повідомив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала. 

“Нам вдалося зібрати достатньо грошей, щоб закупити першу партію з 300 тис. артилерійських снарядів. Однак наша мета — дати набагато більше! Ми продовжуємо шукати партнерів, щоб продовжувати підтримувати Україну в її сміливій боротьбі проти російського агресора”, — заявив Фіала.

У лютому 2024 року президент Чехії Петр Павел заявив, що його країні вдалося знайти для України 800 тис. боєприпасів за межами Європейського Союзу. 

Це півмільйона снарядів 155-го калібру і 300 тис. — 122-го калібру. За словами Павела, до збору коштів долучилися 18 країн. І після того, як чеський уряд підпише меморандум з усіма державами, що долучилися до ініціативи, Прага надасть інформацію щодо термінів постачання боєприпасів в Україну. 

Серед країн, які публічно заявили про приєднання до ініціативи — Нідерланди, Норвегія, Німеччина, Франція, Бельгія та Люксембург. 

“Це буде частиною наших спільних зусиль, спрямованих на надання Україні таких необхідних можливостей у боротьбі з російським агресором”, — акцентував міністр оборони Люксембургу Юріко Бекес.

Три французькі оборонні компанії мають намір запустити виробництво в Україні вже цього літа, розповів міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. 

За його словами, йдеться про партнерство з українськими компаніями, особливо у сфері виробництва безпілотників і обладнання для сухопутних сил і, можливо, боєприпасів.  

Крім того, за інформацією France24, 12 березня парламент Франції має намір проголосувати двосторонній договір про безпеку з Україною. Президент України Володимир Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон підписали його в лютому 2024 року.

Читайте також: Франція створює альянс із країн, потенційно готових ввести допоміжні війська в Україну

Нагадаємо, 26 лютого Макрон зібрав у Парижі лідерів Європейського Союзу, щоб обговорити подальшу підтримку Києва. Тоді французький лідер заявив, що не виключає відправлення західних військ в Україну.

Прямий ефір