Війна в Ізраїлі може бути довгою — думка

Ізраїльські військові. Фото: newsroom.ap.org

Ізраїльсько-латвійський історик, доктор історичних наук, викладач Тель-Авівського університету Яків Фальков в ефірі телеканалу FREEДОМ  розповів про відносини Ізраїлю та США, прокоментував висловлювання Еммануеля Макрона, а також поділився думкою щодо того, скільки триватиме війна на Близькому Сході.

“Війна може бути, на жаль, довгою. Ті завдання, які перед нами сьогодні стоять у секторі Газа, їх за кілька тижнів чи навіть за кілька місяців не вирішити. Тобто перш за все йдеться про те, що потрібно знищити саме фізичні інфраструктури терористичної організації ХАМАС та керівництво військового крила”, — сказав гість ефіру.

З моменту відновлення бойових дій між ЦАХАЛ та ХАМАС було вражено понад 400 цілей. Але, як наголошує гість, палестинські бойовики борються з Ізраїлем одразу у двох площинах: фізичній та технологічній. Вони не лише творять насильство, їм вдалося переконати більшість міжнародних організацій у своїй невинності.

Він розповів, що стало відомо про знущання з ізраїльських дітей, які перебувають у полоні бойовиків ХАМАС.

“12-річного хлопчика змушували дивитися відео із жахами, які вони (бойовики – ред.) робили. 3-річну дівчинку розлучили з матір’ю і посадили окремо в темряві і вона сиділа наодинці багато часу. Ще одна дівчинка взагалі втратила рахунок часу, вона думала, що вона там уже близько року сидить. Багато хто з них погано бачать, бо не бачили денного світла майже два місяці. Такі речі просочуються назовні і ХАМАС це не подобається, тому що це підриває підтримку цієї організації з боку різних прихильників на Заході”, — сказав Фальков.

Читайте також: США підтримують мету Ізраїлю щодо повалення ХАМАС, ЦАХАЛ може продовжувати операцію в Газі, — Гендельман

Прямий ефір