Війна Росії проти України завдає удару по клімату всієї планети, — Тимочко

Наслідки російської агресії в Україні. Фото: mepr.gov.ua

Агресія Росії проти України завдає удару по клімату всієї планети, а також впливає на довкілля сусідніх країн. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

“Цей удар по довкіллю України — це удар не тільки по Україні. Це вплив на клімат, на довкілля сусідніх країн, які розташовані близько від нашої території і дуже далеко. Тому що пожежі, які були і тривають на окупованих територіях, росіяни не гасять ці пожежі на окупованій території, вони не тільки в Україні їх не гасять, вони в себе в країні не гасять, коли горить тайга в Сибіру, вони кілька років, ці тайгові страшні пожежі, які завдають просто прямого удару по всесвітньому клімату в усьому світі, на планеті Земля. Вони теж свої пожежі не гасять, в Україні тим більше вони так не роблять. Вони їх навіть підпалюють і провокують. І тому ці викиди в атмосферу мають вплив транскордонний”, — сказала вона.

Також експертка пояснила, що жодна країна світу не залишиться осторонь наслідків у разі критичної ситуації на Запорізькій атомній електростанції (АЕС).

“Ризики, пов’язані із Запорізькою АЕС, точно накриють не тільки Україну, вони накриють саму територію Росії, країни-агресорки, вони стосуватимуться країн усього Чорноморського регіону. Я можу навести приклад, що свого часу, коли був вибух на Фукусімі, уявіть собі, де Японія і де Європа, за 12 днів радіонукліди вже досягли території Європи. Якщо, не дай боже, станеться на Запорізькій АЕС критична ситуація, у світі немає жодної країни, яка не відчує на собі цей вплив”, —  заявила Тимочко.

Крім того, за її словами, шкоди екології завдають і російські удари по енергетичній інфраструктурі України.

“Жахлива ситуація з бомбардуванням наших енергетичних ресурсів призводить до того, що і в Україні, і в усьому світі… До речі, і на Всесвітніх кліматичних зборах, які зараз відбуваються в Єгипті, і куди прибувають 120 світових лідерів, там теж про це говорять, що російська політика, агресія в Україні призвела до того, що ми мусимо зараз думати про те, як перезимувати будь-яким способом, в Україні так точно, але й в інших країнах. Зараз знову звернулися до викопних ресурсів для того, щоб пережити цю зиму. Тобто питання збереження довкілля у зв’язку з російською агресією об’єктивно призупиняються, бо є питання просто фізичного виживання. І це все пов’язано між собою”, — резюмувала Тетяна Тимочко.

Читайте також: Україна на порядку денному Кліматичної конференції ООН посідає важливе місце — подробиці (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, збитки екології, завдані Росією під час збройної агресії проти України, оцінюються більш ніж у трильйон гривень. Такі підрахунки зробили в оперативному штабі щодо фіксації екологічних злочинів Росії. Щодня ця сума збільшується, адже війна триває.

Раніше Тимочко розповіла, що російська агресія проти України завдала непоправної шкоди живій природі. Посилюючим фактором стало те, що повномасштабне вторгнення сталося наприкінці зими — на початку весни в період, коли природа відроджується.

Читайте також: Світ обговорює питання зміни клімату — як вторгнення РФ в Україну вплинуло на екологію

Прямий ефір