Росія знищує в Україні 40% європейського біорізноманіття, — голова Всеукраїнської екологічної ліги

Наслідки російської агресії в Україні. Фото: mepr.gov.ua

Російська агресія проти України завдала непоправної шкоди живій природі. Посилюючим фактором стало те, що повномасштабне вторгнення сталося наприкінці зими — на початку весни в період, коли природа відроджується. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

“Коли зароджується життя, починається період репродукції, тобто народження всіх живих істот — птахи, тварини, маленькі мікроорганізми. І все це разом потрапило одразу ж під страшний удар російських бомбардувань. Були знищені ліси, не тільки площі, 3 млн уже до 4 млн пораховані збитки на лісових площах, але це — жива складова того, що жило в лісах. Це і самки, які чекали на дитинчат і втратили цих дитинчат, і самі загинули. Це птахи, яких зносило ударною хвилею або вогнем, або розривами снаряда в місцях їхнього гніздування. Це знищення величезної кількості птахів, які в цей час мігрували територією України. Тому я б усе-таки на перше місце ставила шкоду, завдану живій природі, популяціям птахів і тварин”, — сказала вона.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги зазначила, що Росія знищує в Україні європейське біорізноманіття.

“Знищено місця зростання унікальних рослин, які оберігаються не тільки законодавством України, а саме Червоною книгою, вони занесені до червоних європейських списків. В Україні взагалі розташовано 40% європейського біорізноманіття”, — заявила Тетяна Тимочко.

Читайте також: Україна на порядку денному Кліматичної конференції ООН посідає важливе місце — подробиці (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, збитки екології, завдані Росією під час збройної агресії проти України, оцінюються більш ніж у трильйон гривень. Такі підрахунки зробили в оперативному штабі щодо фіксації екологічних злочинів Росії. Щодня ця сума збільшується, адже війна триває.

Читайте також: Світ обговорює питання зміни клімату — як вторгнення РФ в Україну вплинуло на екологію

Прямий ефір