Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно визнала Російську православну церкву (РПЦ) інструментом кремлівської пропаганди та впливу, а главу РПЦ патріарха Кирила та ієрархів — співучасниками злочинів Росії проти України. Щодо кремлівського патріарха санкції вже запровадили Велика Британія, Канада, Чехія та Україна. Крім того, єпископ отримав заборону на в’їзд до Литви, повідомляє FREEДОМ.
Ухвалена 17 квітня 2024 року резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи містить безпрецедентно жорсткі характеристики як особисто патріарха Кирила, так і всієї ієрархії РПЦ.
“Режим Володимира Путіна прихильний до неоімперіалістичної ідеології “русского мира”, яку Кремль перетворив на інструмент сприяння війні… Ієрархія Московського патріархату Російської православної церкви, включно з патріархом Кирилом, обстоює ідеологію “русского мира”, оголошуючи війну проти України та “сатанинського” Заходу “священною війною всіх росіян”, закликаючи православних вірян пожертвувати собою заради своєї країни”, — цитує резолюцію ПАРЄ видання “Нова газета. Європа”.
При цьому патріарху Кирилу повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Щодо глави Російської православної церкви введено санкції, зокрема йому заборонили в’їзд до країн Європи, а зі структурами Московського патріархату стали розривати договори оренди. Наприклад, мерія Таллінна направила управлінню Естонської православної церкви Московського патріархату (ЕПЦ МП) повідомлення про припинення оренди будівлі в центрі міста.
“На черзі — припинення оренди ще шести талліннських будівель, у яких розташовуються храми ЕПЦ МП. За оренду церква платить або символічну плату, або користується будівлями взагалі безплатно. Сьогодні ЕПЦ МП має 39 парафій в Естонії, які опікуються трьома єпископами та приблизно 60 кліриками”, — пише видання “Нова газета. Європа”.
Жорсткість щодо Російської православної церкви пов’язана з ухваленим 27 березня 2024 року “Наказом” Всесвітнього російського народного собору, в якому проголошується нібито “священна війна” проти України та декларуються глобальні агресивні цілі так званого “русского мира”.
“Вони проголосили не більше не менше — “священну війну”, вони назвали війну проти України “священною”, такою, що утримує проти “київського режиму” і Заходу, що стоїть за ним, який “впав у сатанізм”. Загалом, усі землі їхні, й тільки “сатаністи” західні з “київським режимом” заважають. Знову ж таки, триєдина вся ця ахінея. Чергові заклики до геноциду, і здійснює його ось ця банда гундяєвська”, — зазначив член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.
На заборону в’їзду до країн Європи вже відреагував і сам Гундяєв. Він заявив, що санкції його не лякають.
“Забороняють патріарху їздити за кордон тепер? Наче можуть цим налякати”, — цитує патріарха Кирила Telegram-канал The Moscow Times.
Раніше патріарх заявляв, що росіяни, які виїхали від війни, — грішники, і, мовляв, повернуться з покаянням.
Російська православна церква безпосередньо працює на кремлівський диктаторський режим і не приховує цього. Глава Синодального відділу із взаємодії зі збройними силами РФ і правоохоронними органами митрополит Ставропольський і Невинномиський Кирил заявив, що для того, щоб покрити потреби особового складу російської армії, потрібно 1 300 священників. Питання нестачі вирішуватимуть спільно з Міноборони Росії, з яким РПЦ перебуває, як там кажуть, “у тісному контакті”.
Читайте також: “Такого у світі ще не було”: історичне голосування в ПАРЄ на підтримку України прокоментував глава литовської делегації
Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ тривала у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії була ключовою:
16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації;
17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним;
18 квітня підтримано резолюцію, в якій ПАРЄ закликає ухвалити Екологічний договір для України;
18 квітня відбулося обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право“.
Читайте також: В ПАРЄ показали справжнє ставлення до путінського режиму: на важливі моменти звернув увагу Гончаренко