Посилення позиції України перед переговорами: Франція і Велика Британія хочуть залучити до “коаліції бажаючих” 37 країн (ВІДЕО)

Владимир Зеленский, Эммануэль Макрон и Кир Стармер. Фото: president.gov.ua

Велика Британія і Франція ведуть переговори з 37 країнами Європи, Співдружності Націй та Азії щодо формування так званої “коаліції бажаючих”. За планом, у разі досягнення мирного врегулювання війни ці держави нададуть Україні фінансову допомогу, війська, озброєння, літаки та військово-морські судна, щоб допомогти захиститися від можливої нової агресії Росії, розповідає FREEДOM.

Велика Британія і Франція намагаються посилити позицію України на майбутніх у перспективі мирних переговорах. Єдині дві ядерні держави Європи хочуть виробити план, який допоможе гарантувати безпеку Києву. Для його реалізації прем’єр-міністр Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон ведуть переговори з 37 країнами щодо формування “коаліції бажаючих”, повідомляє Bloomberg.

“Кожну країну запитали, що вона готова надати коаліції. А тих, хто виключив відправлення військ в Україну, запитали, чи згодні вони на розміщення сухопутних військ у сусідніх європейських країнах? І який інший внесок вони могли б внести, включаючи відправлення тральщиків, кораблів, літаків, танків і надання розвідувальної інформації?”, — з публікації видання Bloomberg.

Французький міністр оборони Себастьєн Лекорню за підсумками зустрічі керівників оборонних відомств Європи в Парижі 12 березня заявив про консенсус щодо формату підтримки України. Йдеться про представників п’яти основних військових держав Європи — Франції, Великої Британії, Німеччини, Італії та Польщі. Глава французького Міноборони сказав, що, “на даному етапі близько 15 країн виявили зацікавленість” у форматі, який передбачає гарантування тривалого припинення вогню в Україні.

“Наші начальники штабів також почали розробляти гіпотези, щоб у більш-менш короткі терміни запропонувати їх своїй політичній владі, політичним лідерам для роздумів про те, якою могла б бути ця архітектура безпеки. Щоб закріпити мир і припинення вогню, в будь-якому випадку, щоб вони були стійкими. Міністр оборони Великої Британії повернеться до цього питання. Але на даному етапі близько дюжини країн зацікавлені в продовженні цього процесу “, — заявив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.

Про спільну роботу над гарантіями безпеки заявив і міністр оборони Великої Британії.

“Велика Британія і Франція спільно керують роботою над планами з просування миру і досягнення гарантій безпеки для України. Ми працюємо разом, тісно співпрацюємо з країнами-партнерами і прагнемо створити “коаліцію бажаючих” з Європи та за її межами. І відсьогодні ми прискорюємо цю роботу “, — заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гіллі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус привітав заяву США про продовження військової підтримки України, але додав, що Європа здатна замінити певну допомогу і послуги США, включаючи Starlink. За словами Пісторіуса, зокрема Німеччина може швидко втрутитися, наприклад, з боєприпасами, а також за допомогою супутникового зв’язку, якщо це знадобиться. Німецький оборонний концерн готовий взяти участь у забезпеченні зброєю можливої міжнародної миротворчої місії після закінчення війни Росії проти України.

А канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що демілітаризація України є однією з цілей РФ, і цього не можна допустити.

“Відновлення підтримки США України, яка була перервана, є дуже важливим кроком, оскільки це ясно показує, що Путін не може сподіватися на те, що він просто переможе на полі бою, оскільки Україна втратила підтримку. Я дуже радий такому розвитку подій. По-друге, ми повинні обговорити рамки миру, і перспектива завжди повинна полягати в тому, що Україна зможе захистити свій суверенітет і незалежність, і що в майбутньому у неї також буде сильна власна армія”, — зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Польський прем’єр Дональд Туск заявив, що велику відповідальність за гарантії стабільності й безпеки Європи повинна прийняти на себе Туреччина. Реджеп Ердоган також підтвердив готовність внести свій внесок у мирні зусилля, включаючи проведення посередницьких переговорів.

“Я звернувся до президента Ердогана з чіткою пропозицією, щоб Туреччина зіграла активну роль у запуску цього мирного процесу, в забезпеченні гарантій стабільності і безпеки в усьому нашому регіоні. Ми готові працювати з нашими турецькими партнерами в галузі оборони, промисловості. Я не думаю, що перебільшую, коли кажу, що сьогодні ми досягли історичного переломного моменту. Ми знаємо, чого хочемо “, — заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

За словами Дональда Туска, єдине питання на цей час — це реакція Росії. І сьогодні Анкара, Варшава, Київ і Вашингтон чекають відповіді тільки від РФ. Чи готова вона серйозно розглянути пропозицію про припинення вогню, а потім і про мир?

Читайте також: Якщо угоди з Росією про припинення вогню в Україні не буде досягнуто, це стане великим розчаруванням для всього світу, — Трамп

Прямий ефір