Відкривається тиждень високого рівня Генасамблеї ООН — Зеленський вже у Нью-Йорку: включення зі США (ВІДЕО)

Володимир Зеленський в Staten Island University Hospital. Фото: president.gov.ua

Тиждень високого рівня Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй розпочнеться сьогодні, 19 вересня. Президент України Володимир Зеленський уже прибув до Нью-Йорку. Зараз на Атлантичному узбережжі США ніч, але попередній день української делегації в Америці був насиченим. Про це у прямому ефірі з Нью-Йорка повідомив журналіст телеканалу FREEДОМ Геннадій Куркін.

Глава Української держави вже відвідав клініку Staten Island University Hospital, де проходять лікування та реабілітацію українські військові, а також нагородив їх.

Під час цього візиту один із журналістів поцікавився у Зеленського, як він реагуватиме на російську делегацію в ООН. Український президент парирував: головне, що там будуть партнери України. Проте, на думку глави Української держави, є питання до того, що країна-терорист, як і раніше, представлена на міжнародних майданчиках. За словами Геннадія Куркіна, “з жахом” дивляться на це журналісти та міжнародні експерти.

“Очевидно, що Генеральна асамблея виявилася не готовою до того, що відбувається. Немає важелів впливу, як кажуть високопоставлені політики. Ймовірно, їх буде створено. У всякому разі, така необхідність, очевидно, дозріла. Ми всі це чудово розуміємо. І ця думка є переважною серед моїх колег і серед людей збоку, назвемо їх так”, — прокоментував Куркін.

Також українська делегація встигла завітати до офісу журналу Time, який нечасто дозволяє побувати в гостях журналістам інших видань. Там українці спілкувалися, зокрема, з кореспондентом “Тайм” Саймоном Шустером, який написав книгу про президента Зеленського. Її вихід очікується взимку. У ній також є історії головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та першої леді України Олени Зеленської.

А ще українці побували на Бродвеї, де очікується вистава за п’єсою Геннадія Куркіна з українськими акторами.

Сьогодні ж на українську делегацію чекає насичений день в ООН. Ситуація в Україні стане однією з основних на тижні. Як очікується, цієї теми торкнуться на трибуні Генасамблеї багато лідерів. Першого дня планується виступ президента України Володимира Зеленського. Також слово візьме очільник Білого дому Джозеф Байден, президенти Польщі, Бразилії та Швейцарії. Наступного дня український президент виступить у Раді безпеки ООН.

Читайте також: Напередодні старту 78-ї сесії Генасамблеї ООН — добірка історичних промов із головної трибуни (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський прибув до Сполучених Штатів Америки у понеділок, 18 вересня.

Прямий ефір