Велика київська княгиня Ольга – золота сторінка історії України

ВСВІТІ – vsviti.com.ua нагадує нам рядки з Повісті временних літ: “Привели Ігореві дружину із Пскова на ім’я Ольга. На той момент їй було не більше 14 років”….
Походження княгині Ольги залишається загадкою, як і хронологія її життя, де відома лише дата смерті, зафіксована церквою. Існує кілька версій її  походження: болгарська, київська, галицька, псковська, тмутараканська та інші, проте, жодна з них не підтверджена науково.
Правління Великої київської княгині Ольги було вирішальним поворотом в історії Київської Русі.
У 957 році Велика  Ольга відвідала Константинополь, де уклала угоду з візантійським імператором Константином VII Багрянородним і прийняла християнство, яке прагнула зробити державною релігією.
Велика княгиня налагодила промисловий відлов хутрових звірів і визначила території, які мали постачати державі хутро. Підлеглі племена також сплачували данину хутром, адже цей товар Київської Русі користувався неабияким попитом з боку інших держав.
Велика Ольга відзначилася будівельною діяльністю. В Йоакимівському літописі згадується про будівництво в Київському акрополі дерев’яного храму св. Софії. У “Повісті временних літ”  говориться про великий київський палац княгині Ольги.
Неймовірна княгиня помстилася древлянам за вбивство свого чоловіка князя Олега. Вона була мудра, сильна, харизматична, і одна з важливих особистостей в українській історії.
Прямий ефір