“Важливий внесок у продовження тиску на РФ”: МЗС прокоментувало підтримку в ООН проєкту резолюції щодо Криму

Фото UATV

МЗС України вітає схвалення 18 листопада Третім комітетом 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН проєкту оновленої і посиленої резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна”.

Про це інформує UATV із посиланням на сайт МЗС.

“Схвалення проєкту – важливий внесок у продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію у зв’язку з незаконною окупацією та спробою анексії Криму”, – йдеться в коментарі МЗС.

Документ підготовлено на основі двох останніх доповідей Генерального секретаря ООН, представлених на вимогу Генасамблеї, в яких задокументовані численні факти масових порушень прав людини на окупованих територіях.

Резолюція констатує продовження Росією протиправної діяльності згідно з міжнародним гуманітарним правом, що включає переселення російських громадян на півострів та примусову зміну громадянства з метою модифікації демографічного складу населення.

“Це, зокрема, негативно впливає на економічні і соціальні права кримчан та змушує їх покидати Крим, що є прихованою формою депортації осіб, які захищені Женевськими конвенціями в умовах окупації”, – йдеться в повідомленні.

Серед важливих положень цьогорічного проєкту є заклик до припинення кримінального переслідування за ухилення від військового призову, засудження безкарності за випадки насильницьких зникнень та констатація ролі ФСБ РФ у задокументованих випадках тортур. Також привертається увага до системних політичних репресій проти представників кримськотатарського народу, чергових необґрунтованих суворих вироків політичним в’язням, переслідування Православної церкви України в Криму, переслідування журналістів, зокрема громадянських, використання пандемії для здійснення подальшого наступу на права людини.

Читайте такожСвободи слова в Криму немає, за правду тут саджають, – Смедля (ВІДЕО)

“Резолюція вимагає від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини та забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним механізмам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні і Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, на територію тимчасово окупованого півострова”, – інформують у МЗС.

Україна закликає усіх держав-членів ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН у грудні.

Нагадаємо, раніше перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство посилити спільні зусилля із захисту прав людини в окупованому Криму.

Прямий ефір