“Вагнерівці” тікають із Бахмута, — Селезньов про актуальну ситуацію у місті

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер”, створена Євгеном Пригожиним, тікає з Бахмута. За 9 місяців активних бойових дій вона зазнала величезних втрат. Про це сьогодні, 2 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт Владислав Селезньов.

“85 тисяч, а саме стільки на піку могутності армії Пригожина було у складі ПВК “Вагнер”, було направлено на те, щоб зломити український опір і взяти під контроль місто-фортецю Бахмут. ПВК “Вагнер” зазнала величезних втрат. Пригожин заявляє про 20 тис. убитих, але я думаю, що він лукавить і втрат більше. Усе тому, що українська артилерія свою роботу знає добре, а активна фаза посилених боїв у районі Бахмута тривала 9 місяців. Це напевно призвело до колосальних втрат ПВК “Вагнер”, — пояснив він.

Зараз активні бої тривають у районі села Кліщіївка Бахмутського району Донецької області. Експерт запевняє, що утримати Бахмут російській армії не вдасться.

“ПВК “Вагнер” іде під прикриттям вогню російської артилерії, бо розуміє, що, якщо цього прикриття не буде, українські війська знищать залишки угруповання. Ці колони фактично тікають з Бахмута. На їхнє місце приходять російські “чмобіки”. Структура і мотивація цих підрозділів залишає бажати кращого. На фінальному етапі битви за Бахмут Пригожин дуже злісно відгукувався про своїх наступників — тих самих регулярних частинах і підрозділах російської армії, які намагалися тримати фланги навколо Бахмута. Ми знаємо, що вони втратили позиції, які кров’ю і потом давалися армії “Вагнера” на північ від Бахмута. Вони втратили серйозні рубежі і позиції південніше від Бахмута. Зараз бої йдуть у районі Кліщіївки. Хоча зовсім недавно Пригожин розповідав, що взяв під контроль цей населений пункт. Очевидно, що перспективи утримання Бахмута для російської окупаційної армії досить примарні”, — пояснив Селезньов.

Він зазначив, що про те, де і коли почнеться контрнаступ Збройних сил України (ЗСУ), відомо обмеженому колу осіб.

“За твердженням головного секретаря РНБО Олексія Данилова, про те, коли і де почнеться український контрнаступ, знає вкрай обмежена кількість осіб. І це правильно”, — уточнив військовий експерт.

Селезньов зазначив, що президент Російської Федерації Володимир Путін спільно з генералами збройних сил РФ перебувають у складній ситуації через те, що відбувається в Бєлгородській області та відсутність резервів.

“Путін і його генерали опинилися в дуже цікавій ситуації. З одного боку, їм вкрай важливо перекинути свої резерви на територію Бєлгородської області, тому що там “горить” через дії інформаційно-силових операцій, які організовують Російський добровольчий корпус (РДК) і легіон “Свобода Росії”. З іншого боку, вони не знають коли і де українська армія піде в контрнаступ. Відповідно, їм потрібно тримати резерви на інших ділянках фронту. Додаткових резервів немає. Росіянам у перспективі буде вкрай складно”, — резюмував Селезньов.

Читайте також: Шебекіно стало для Росії воротами у війну, яка буде тільки масштабуватися, — Подоляк

Нагадаємо, 22 травня російські добровольчі формування зайшли з території України на територію Росії та встановили контроль над низкою населених пунктів.

Бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) і легіону “Свобода Росії” провели пресконференцію, під час якої підбили підсумки рейду в Бєлгородську область. Легіонери зайшли вглиб РФ на 42 км і протягом доби контролювали деякі населені пункти Російської Федерації. Також їм вдалося захопити бронетехніку і зброю ЗС РФ, деякі документи військових і взяти полоненого.

2 червня Російський добровольчий корпус вирушив у черговий рейд у Бєлгородську область. Бої точилися на околицях міста Шебекіно.

Прямий ефір