В Україні запрацював єдиний екологічний вебпортал “ЕкоСистема”, – Абрамовський

Фото Укрінформ

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”“, якою врегульовується питання функціонування єдиної екологічної платформи. ЇЇ запустило Міндовкілля в тестовому режимі ще в травні 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, інформує UA.

“ЕкоСистема” стає офіційним державним вебпорталом. Це єдиний ресурс перевіреної екологічної інформації та отримання екологічних адмінпослуг. На її базисі ми вже відкрили 66 реєстрів і постійно працюємо над збільшенням кількості оприлюднених наборів екологічних даних. Вони доступні кожному громадянину нашої країни”, – заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Він сказав, що до кінця 2021 року в системі буде близько 80-ти реєстрів. Так, за словами урядовця, Україна виконує свої зобов’язання і відкриває для своїх громадян доступ до інформації про стан довкілля, що передбачено Орхуською конвенцією.

“ЕкоСистема” є загальнодержавною екологічною автоматизованою інформаційно-аналітичною системою, інтегрованою з порталом “Дія”, що покликана забезпечити доступ до екологічної інформації. А також забезпечити ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом та громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити одноразовий посуд. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів уже розробили відповідний законопроєкт. Згідно з ним, планують заборонити виробництво та ввезення на територію країни одноразового посуду з пластику.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський під час виступу на всеукраїнському форумі “Україна 30. Екологія” підписав указ про старт проєкту “Зелена країна”.

Прямий ефір