В Україні вшановують пам’ять загиблих з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з країни

Фото Zelenskiy/Official

Сьогодні в Україні – День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з країни. Президент Володимир Зеленський висловив співчуття з приводу цього.

Про це повідомляє UA з посиланням на Telegram президента України.

“77 років тому нацистських окупантів було вигнано з української землі. Вічна пам’ять усім, хто віддав за неї життя! Вічна слава всім її захисникам!”, – написав Володимир Зеленський.

Тільки восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України. У 1944 провели низку операцій, що дало змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання німецьких військ “Південь” і групу “А”.

Вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року. 16 жовтня радянські війська відновили контроль над містом Рахів, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород.

Усталеною датою звільнення України від гітлерівських загарбників вважається 28 жовтня 1944 року. Насправді залишався ще Чоп – важливий залізничний вузол на кордоні Закарпатської України, Словаччини та Угорщини. 28 жовтня 1944 року радянські війська підійшли до Чопа. Внаслідок запеклого бою, що тривав цілий день, 29 жовтня війська 17-го гвардійського стрілецького корпусу, 237-ї, 8-ї та 138-ї стрілецьких дивізій визволили Чоп. Та скоро нацистські війська перейшли у контрнаступ. Окремі райони Чопа кілька разів переходили з рук у руки. Остаточно Чоп визволили лише 23 листопада 1944 року.

До слова, у Києві пройшов шостий Марш пам’яті жертв Бабиного Яру. Сотні людей зібралися біля кінотеатру “Київська Русь” і пройшли до місця масових розстрілів, які скоїли нацисти в 1941 році. Саме за цим маршрутом євреїв тоді вели на страту.

Читайте також: Володимир Зеленський ушанував пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру (ФОТО)

Прямий ефір