У НАТО розповіли про важливі проекти допомоги Україні

Фото НАТО

У НАТО 14 березня опублікували щорічну доповідь Генсека НАТО Єнса Столтенберга, в якій окремий розділ присвячено Україні.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Суверенна, незалежна та стабільна Україна, яка твердо віддана демократії та верховенству права, є ключовим фактором для євроатлантичної безпеки. З часів, коли Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році, Альянс нарощував політичну та практичну підтримку України. Це зобов’язання було підтверджено під час Брюссельського саміту в липні 2018 року, коли лідери країн НАТО зустрілися з Президентом України Петром Порошенком”, – сказано в повідомленні.

У доповіді вказано, що НАТО й надалі допомагатиме Україні у реформах сектору безпеки й оборони в рамках широкого пакета допомоги – включаючи 10 трастових фондів.

Медична реабілітація поранених військовослужбовців та підтримка українських медичних закладів, як і програма НАТО із адаптації колишнього військового персоналу, також продовжується.

Зазначається, що НАТО готує проекти допомоги Україні з кібербезпеки і ліквідації радіоактивних відходів.

“У відповідь на запит України після серії вибухів на складах боєприпасів, НАТО започаткувало спеціальний проект для підвищення безпечного складування боєприпасів”, – сказано у річній доповіді Генсека.

Також в Альянсі звернули увагу на масштабні реформи в Україні, спрямовані на імплементацію євроатлантичних принципів і стандартів, у контексті прагнення України до членства в НАТО.

Нагадаємо, що у Конгресі США підтримують вступ України до НАТО.

Прямий ефір