В Ізраїлі набуло чинності чотириденне припинення вогню — деталі

Тель-Авів після ракетного обстрілу. Фото: gettyimages.com

24 листопада, о 7 ранку набуло чинності чотириденне припинення вогню між ізраїльською армією та угрупованням ХАМАС. Але о 7:15 територію Ізраїлю було обстріляно. ХАМАС це пояснює тим, що не всі бойовики їм підкоряються. Про це розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ підполковник запасу Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю Марк Бабот.

Він також зазначив, що сьогодні буде звільнено 13 заручників, які утримуються в Газі.

“О 16 годині вечора мають звільнитися 13 заручників. Ізраїль не передає їхні імена, тому що ми знаємо, що дуже часто ХАМАС або взагалі не піде на угоду, або не передасть тих людей, які були раніше озвучені в Катарі (посередник у війні — ред.)”, — сказав Бабот.

Він розповів, що в обмін на 13 ізраїльських заручників Ізраїль передасть 39 арабських засуджених терористів.

“Цього разу це терористки та неповнолітні підлітки. Наймолодша з тих, яка буде звільнена, це 16-річна дівчина, яка ножем порізала вагітну жінку на одному з КПП. І, на щастя, ця жінка не загинула, і дитина теж не загинула, але вона була дуже тяжко поранена. Ось таких людей ми звільняємо. Це люди, котрі були засуджені демократичним судом, з адвокатами, з обвинувачами, з усіма законами. А вони звільняють тих людей, особливо жінок та дітей, старих жінок, літніх людей, які були захоплені в рамках терористичного кривавого нападу 7 жовтня. Оце і різниця”, — додав гість ефіру.

Бабот додав, що Ізраїль йде в пастку перемир’я з відкритими очима — з ХАМАС триває восьме коло ескалації.

Читайте також: Відносини Туреччини та Ізраїлю погіршуються — розбір

Прямий ефір