Відносини Туреччини та Ізраїлю погіршуються — розбір

Прапори Ізраїлю та Туреччини. Фото: dialog.ua

Останнім часом відносини між Туреччиною та Ізраїлем значно погіршилися. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган є лідером ісламістської турецької Партії розвитку і справедливості, ідеологія якої схожа з принципами, що прокламує ХАМАС. Про це сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив ізраїльсько-латвійський історик, доктор історичних наук, викладач Тель-Авівського університету Яків Фальков.

“Турки безліч років давали у себе на території притулок лідерам ХАМАС і забезпечували грошима цю організацію, міжнародною підтримкою. Тож абсолютно зрозуміло, чому Ердоган не може поводитися інакше — його виборці не зрозуміють, якщо він не буде сьогодні захищати ХАМАС”, — пояснив він.

Фальков зауважив, що відносини між Туреччиною та Ізраїлем надзвичайно погіршилися останнім часом, зокрема відкликано послів.

“Наскільки це допомагає Туреччині в її сьогоднішній ситуації? Я думаю, що абсолютно не допомагає. Навпаки, робить її свого роду ізгоєм принаймні серед західних країн”, — повідомив історик.

За його словами, під час візиту в Німеччину Ердоган зустрічався з канцлером Олафом Шольцем, проте не знайшов підтримки своєї позиції щодо Ізраїлю.

“А тим часом турецька економіка перебуває в дуже жалюгідному стані, і це змушує міністрів фінансів і економіки Туреччини їздити та жебракувати по країнах Перської затоки й на Заході. Йому абсолютно відкрито кажуть, що позиція Туреччини сьогодні в рамках цього конфлікту і взагалі всього того, що відбувається на Близькому Сході, абсолютно неконструктивна. Країни Перської затоки і європейські країни підтримують Ізраїль і більшою мірою американців. Тож якщо Туреччина намагається розвивати відносини з цими гравцями, розраховує на їхню економічну допомогу, то її поведінка сьогодні в контексті нашого конфлікту є абсолютно неконструктивною щодо насамперед інтересів самої Туреччини”, — звернув увагу Фальков.

Він висловив думку, що якщо і далі Туреччина дотримуватиметься своєї позиції, то на неї чекає багато неприємностей.

“Адже у самої Туреччини, як то кажуть, рильце в пушку. Вона багато десятиліть пригнічує і знищує курдське населення у себе на території — у східній частині країни. Після закінчення нашого конфлікту абсолютно точно так само, як вони погрожують нам, ми можемо звернутися до міжнародних каналів і вимагати розгляду щодо самої Туреччини. Тож ні до чого хорошого у відносинах між нашими країнами це, звичайно, не призведе”, — резюмував він.

Читайте також: Ердоган безупинно сипле антиізраїльськими заявами — головну причину назвав Шлеймович

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вперше за чотири роки відвідав Німеччину з офіційним візитом. У Берліні лідер Туреччини зустрівся з президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром і канцлером Олафом Шольцем.

Прямий ефір