Успіхи української армії на полі бою змушують Путіна ухвалювати непопулярні рішення, — Веніславський

Володимир Путін. Фото: pravda.com.ua

Заява президента РФ Володимира Путіна про мобілізацію — визнання успішних дій Збройних сил України, а також декларування війни на державному рівні. Таку думку сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

“Про те, що Путін програє, ми з вами вже чудово бачимо за діями наших Збройних сил, які звільнили майже 95% Харківської області. Ми бачимо і з інших успішних операцій наших військових. Про те, що Путін буде змушений оголосити загальну або часткову мобілізацію, я говорив ще в червні, коли було вже очевидно, що ті цілі, які були задекларовані на початку війни, не досягнуті і досягнуті не можуть бути, виходячи з одностайності, скажімо так, українського народу та підтримки Україною ідеї про те, що ми маємо звільнити всі наші території та перемогти у цій війні”, — сказав він.

За словами нардепа, Путін програє в Україні, тому йде на крайні заходи — проведення так званих “референдумів” та мобілізацію.

“У тому, що ми переможемо, за даними соціологічних досліджень, впевнені понад 90%, а це дуже сильний орієнтир та підтримка дуже сильна дій влади. Тому Путін це все теж усвідомлює чудово і розуміє, що йому перед внутрішньою аудиторією необхідно продемонструвати… і референдуми так звані та мобілізація — це все ланки одного ланцюга”, — заявив Веніславський.

Також він зазначив, що влада РФ бреше своїм громадянам — ніяка “спеціальна військова операція” не може мати фронт завдовжки понад 1 тис. км. Це повномасштабна війна.

“Сам факт визнання, що війна йде на фронті 1000 км, точно нівелює попередні заяви про спеціальну військову операцію. Тому що ніяка спеціальна військова операція, лінію зіткнення, іншими словами, лінію фронту не може мати протяжністю 1000 км. Це повномасштабна війна, яку спочатку розв’язала Росія проти України. Я думаю, що вчорашня заява Путіна навіть до тих, хто повністю зомбований, донесе інформацію про те, що їм брехали протягом пів року, а зараз почали частково говорити правду”, — каже нардеп.

Він наголосив, що успіхи української армії на полі бою змушують Путіна ухвалювати непопулярні рішення.

“Частково тому, що Путін боїться зараз визнати, що українські Збройні сили такі успіхи демонструють самостійно за допомогою вмілих рішень та дій військового керівництва України, а не якісь там ефемерні західні країни, західні союзники, які воюють за логікою чи за версією Путіна на території України. Тому для нас вчорашня заява є дуже промовистою. Я думаю, вона визнає успіхи ЗСУ на лінії фронту та успіхи щодо звільнення нашої території. Вони саме й змусили Путіна ухвалювати такі вже абсолютно непопулярні навіть для зомбованого російського громадянина, суспільства рішення”, — резюмував Федір Веніславський.

Читайте також: Чи не часткова, а справжня мобілізація: наслідки указу Путіна для росіян обговорюємо з експертами

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Раніше Веніславський висловив думку, що вчорашнє рішення влади РФ про часткову мобілізацію точно протверезить багатьох громадян країни, хоча сподіватися на масове пробудження дуже проблематично, враховуючи рівень зомбування населення.

Читайте також: Росія на найвищому рівні визнала факт війни, — Веніславський про оголошення мобілізації та реакцію Заходу

Прямий ефір