Мобілізація протверезить багатьох росіян, але сподіватися на масові протести в РФ проблематично, — Веніславський

Федір Веніславський. Скріншот: uatv.ua

Вчорашнє рішення влади РФ про часткову мобілізацію точно протверезить багатьох громадян країни, хоча сподіватися на масове пробудження дуже проблематично, зважаючи на рівень зомбування населення. Таку думку сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат України (фракція “Слуга народу”), член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

“Одна справа, коли можна коментувати якусь далеку війну на території сусідньої країни, в якій беруть участь військовослужбовці, з погляду громадян РФ переважно професійні, найманці, і намагатися робити оцінки, іронізувати з цього питання. А інша справа, коли з повісткою прийдуть до свого батька, брата, сина. Це зовсім інша реальність настає. Проте я думаю, що навіть вчорашні не дуже численні акції протесту, вони вже є дуже добрим сигналом і для громадян РФ, для влади РФ і для всього світу, що вже починається усвідомлення всієї абсурдності рішень про розв’язану війну в Україні. І це вже починає торкатися не лише якихось там ефемерних подій, а й безпосередньо громадян РФ”, — сказав він.

На думку Веніславського, протести та акції росіян є нечисленними не так через глибину апатії, як через почуття страху.

“Тому що протягом останніх майже десятиліть у громадян РФ вибивали це, яке має український народ, почуття свободи, волелюбність і готовність вийти на масові протести проти дій влади, як ми спостерігали в нашій країні вже неодноразово. У Росії це, на жаль, напевно, наразі досі неможливо, оскільки почуття страху переважає навіть інстинкт самозбереження та розуміння, що близькі люди можуть найближчим часом не повернутися додому, повернуться в трунах, загиблі на полях битв в Україні”, — каже нардеп.

Веніславський зазначив, що у Росії достатньо старовинного радянського озброєння, яке можна розконсервувати, щоб озброїти мобілізованих. Знову мобілізованим росіянам доведеться воювати на архаїчній радянській техніці, яка не має сучасного захисту.

“Але ми розуміємо, що, наприклад, ті ж танки, які стоять старі на зберіганнях, вони не мають динамічного захисту, тобто є дуже легкими мішенями для наших протитанкових засобів ураження. Також і інші старі зразки техніки вони мають дуже великі вади, зважаючи на те, що, по-перше, на базах зберігання техніка, зважаючи на рівень корупції в тій же Росії, вона точно не проходила всі регламентні роботи, вони проводилися тільки на папері. Відповідно, техніка, яка виїжджає з баз зберігання, вона вже зупиняється і дані Головного управління розвідки України це чітко підтверджують”, — розповів він.

За словами нардепа, майбутні мобілізовані — це гарматне м’ясо.

“А щодо нових сучасних зразків озброєння, то, попри знову ж таки бравадну заяву про імпортозаміщення РФ, вони не можуть не тільки повністю, але навіть частково не можуть замінити ті високотехнологічні складові компоненти до високоточної зброї. Тому, звісно, ​​вони воюватимуть. Це буде чергове гарматне м’ясо, вони воюватимуть на старій техніці, яка незахищена. Матимуть у геометричній прогресії втрати, що зростатимуть, але нас це точно не зупинить. І ми знаємо, що наші Збройні сили мають ті цілі, які перед нами поставлені верховним головнокомандувачем, головнокомандувачем ЗСУ, і вони будуть точно досягнуті”, — резюмував Федір Веніславський.

Читайте також: Війна йде не за планом Путіна: як Захід відреагував на мобілізацію у Росії

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Читайте також: Це буде гарматне м’ясо, — генерал Маломуж про майбутніх мобілізованих росіян на війну проти України

Прямий ефір