Росія на найвищому рівні визнала факт війни, — Веніславський про оголошення мобілізації та реакцію Заходу

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Оголошення мобілізації означає, що Росія на найвищому військово-політичному рівні визнала, що веде в Україні війну, а не “спеціальну операцію”. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України (фракція “Слуга народу”), член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

“Це вже певне визнання поразки, оскільки сам факт мобілізації це означає, що Росія на найвищому політичному воєнному рівні визнала факт війни. Тобто це вже ніяка не “спецоперація”, і навіть сам тон заяви Путіна, коли він учора звертався до громадян Росії, він різко, скажімо так, дисонує з такими бравурними заявами, які раніше звучали з вуст вищого політичного керівництва”, — сказав він.

На думку нардепа, Захід реагує на ескалаційні кроки Путіна ще більшою консолідацією та посиленням допомоги Україні.

“Щодо реакції країн Заходу на оголошення часткової мобілізації, то це, на мою думку, для багатьох є критерієм того, що Росія точно не є договороспроможною державою. Вона не реагує на жодні докази, які можуть дійти до нормальної людини. За винятком посилення і тиску санкцій, і політичного тиску, і повної ізоляції Росії. Тому вже ми зараз із заяв західних лідерів розуміємо, що вчорашні дії та рішення РФ ще більше згуртують увесь західний світ, вони стимулюють продовження та нарощування постачання Україні озброєнь для того, щоб Україна мала можливість захищати себе. Не ми прийшли на їхню землю, вони прийшли до нас. І тепер вони оголошують часткову мобілізацію, усвідомлюючи, що ті цілі, які вони ставили перед собою, є утопічним. Вони розуміють, що далі йде повномасштабна війна, і світ також це вже розуміє, що в цьому разі необхідно ще більше консолідуватися для того, щоб не допустити подальшої ескалації. А вчорашні дії явно спрямовані на ескалацію воєнного конфлікту війни проти України”, — висловив думку Федір Веніславський.

Читайте також: Чи не часткова, а справжня мобілізація: наслідки указу Путіна для росіян обговорюємо з експертами

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, у якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Раніше Веніславський висловив думку, що вчорашнє рішення влади РФ про часткову мобілізацію точно протверезить багатьох громадян країни, хоча сподіватися на масове пробудження дуже проблематично, зважаючи на рівень зомбування населення.

Прямий ефір