“Усе місто прийшло з лопатами, термосами, ковдрами”: у Дніпрі тривають роботи з ліквідації наслідків прильоту російської ракети по багатоповерхівці (ВІДЕО)

Ліквідація наслідків ракетного удару. Фото: t.me/dnipropetrovskaODA

Другу добу в Дніпрі розбирають завали в багатоповерхівці, куди 14 січня влучила російська ракета. Наразі відомо про 30 загиблих. Із руїн двох зруйнованих під’їздів вдалося врятувати 39 осіб, шестеро з них — діти. Невідомою досі залишається доля кількох десятків людей, усі вони можуть перебувати під завалами. Як трагедія, винуватцем якої стала терористична Росія, згуртувала місто, інформує FREEДОМ.

Біля зруйнованого російською ракетою будинку багато медиків, волонтерів, поліцейських і рятувальників. На місці події розгорнули великий штаб, в якому надають необхідну психологічну допомогу і постраждалим, і тим хто допомагає розбирати завали, пригощають гарячою їжею і чаєм. Готують просто у дворі, на дровах.

Зранку до зруйнованого будинку почали повертатися ті, хто вижив після ракетного удару. Наталя з донькою і чоловіком у момент влучання російської ракети перебували у квартирі. За її словами, вціліли вони дивом.

“У нас сходів немає, ми крайні. Майданчика немає, нічого немає”, — розповідає Наталя.

Ще одна мешканка зруйнованого будинку Катерина теж у момент влучання ракети була у квартирі.

“У момент вибуху я була в спальні. Дивом залишилася живою. Осколки дрібні на ногах, по тілу, в голові… Самі все витягли”, — говорить про те, що трапилося, Катерина.

Сім’я повернулася в надії забрати двох котів, які залишилися в зруйнованій квартирі. Одного з них рятувальникам вдалося знайти.

Робота з розбору завалів не припиняється ні на хвилину. Щоб зрозуміти, чи є під руїнами будинку ті, хто вижив, час від часу оголошують хвилину тиші. Під час однієї з таких пауз рятувальники почули голос. Жінку, яка провела під завалами майже 20 годин, знайшли живою. Постраждалу із сильним переохолодженням госпіталізували до реанімації.

На ранок було відомо про 41 зниклого безвісти. Щоб встановити точну кількість людей, які можуть перебувати в зруйнованому будинку, поліція просить повідомляти про всіх родичів або знайомих, з ким не можуть вийти на зв’язок. Загалом, за останніми даними, поранень і травм зазнали 75 осіб. Багатьох госпіталізовано, зокрема й дітей віком від трьох до 15 років. З них найсерйозніші травми отримала дев’ятирічна дівчинка.

“Дівчинка з важкими ушкодженнями — поєднаною мінно-вибуховою травмою. Струс головного мозку, дуже важкий перелом двох стегон, осколкове поранення правої гомілки”, — оцінила стан дитини завідувачка відділення реанімації та анестезіології Ольга.

Кількість загиблих збільшується. За словами рятувальників, під такими завалами та за такої температури вижити дуже важко.

“Наразі триває робота з пошуку людей під завалами, демонтаж небезпечних конструкцій та ліквідація трьох осередків загоряння”, — прокоментував перебіг робіт речник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Сергій Ковтонюк.

Жителі Дніпра другу добу приїжджають на місце трагедії та намагаються допомогти, чим можуть. До розбору завалів їх сьогодні не допустили, працюють фахівці. Уламки двох під’їздів розбирають максимально акуратно, щоб не нашкодити тим, хто ще може залишатися під ними. Багато жителів міста пропонують поселити в себе постраждалих або перевезти їхні вцілілі речі.

“Тут зібрався мільйон людей. Весь Дніпро, все місто прийшло з лопатами, термосами, ковдрами. Навіть сьогодні люди просто ходять зі своїми термосами й пропонують їжу, каву, чай. Це захоплює! Це горе, але те, як об’єднуються люди — це найдорожче, напевно”, — зазначила волонтерка Олеся Кузьменко.

Усі, хто потребував тимчасового розселення, нині перебувають у безпечних місцях та отримують необхідну допомогу. Якої шкоди завдано кожній квартирі внаслідок терористичної атаки з боку Росії встановлюватимуть фахівці, але після того, як розберуть усі завали.

“Завали розбираються не так швидко, як хотілося б, з однієї простої причини — частину розбираємо вручну або за допомогою кранів скидаємо безпосередньо на землю, а після цього вантажимо. Це робиться для того, щоб не пошкодити людей, які, можливо, ще перебувають під завалами та ще живі”, — пояснює заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

За попередніми оцінками, у будинку повністю зруйновано 72 квартири, ще 230 сильно пошкоджено. З 15 січня в місті оголошено триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетної атаки Росії.

Читайте також: “Ці жертви чітко передбачалися”: цілі російського удару “вбивцею авіаносців” по Дніпру пояснив Маломуж

Прямий ефір