Уряд схвалив концепцію трансформації вугільних регіонів

Фото Укрінформ

Кабінет міністрів України схвалив концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Регіони з населенням 850 тисяч осіб будуть поступово відмовлятися від видобутку вугілля.

Про це повідомляє UA з посиланням на засідання уряду 22 вересня.

Як зазначив під час засідання прем’єрміністр Денис Шмигаль, концепція стане “офіційним стартом для процесів поступової диверсифікації монопрофільних економік вугільних міст”. За його словами “це майже мільйон мешканців у 25 територіальних громадах”.

“Наступного року коштом державного бюджету та за підтримки міжнародних партнерів ми розпочинаємо реалізацію перших пілотних проєктів із трансформації. Довгострокові проєкти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вугледобування та гідне життя і достатній заробіток усім мешканцям, у тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива”, – сказав він.

У Концепції вугільні регіони визначають як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства, в тому числі ті, які перебувають у стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності, та підприємства вугільної теплової генерації незалежно від форми власності.

“Загалом це близько 20 територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей, де проживає близько 850 тис. мешканців. Територіальні громади вугільних регіонів залежать від підприємств вугільної галузі та вугільної теплової генерації, у деяких з них вугілля залишається єдиним доступним енергоносієм”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, із 1 жовтня 2022 року пенсіонерам у віці 70-75 років будуть встановлені додаткові щомісячні доплати у сумі до 300 гривень.

Читайте також: Мінімальна зарплата лікаря у 2022 році становитиме 20 тис. гривень, – Шмигаль

Прямий ефір