“Умисно поклала квіти”: за що у РФ можна потрапити під репресії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії продовжують переслідувати тих, хто насмілюється не погоджуватися з Кремлем, повідомляє FREEДОМ.

На краснодарську активістку і журналістку Аліпат Султанбегову завели справу про “дискредитацію” армії, звинувачуючи в “умисному покладанні квітів”. Дівчина принесла квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в річницю початку повномасштабної війни Росії проти України й розмістила таблички з написами “Прости нас, Україно”. Слідство назвало ці дії “злочинним умислом, спрямованим на дискредитацію дій збройних сил Російської Федерації”. Після цього Султанбегова виїхала з Росії.

“На мене завели кримінальну справу. Що сказати? Армію РФ ніхто не дискредитував більше, ніж вона сама і наша влада. Я люблю Росію більше, ніж усі ті, хто фабрикував на мене цю справу. З найпершого дня я виступила проти війни. І буду продовжувати це робити!”, — написала вона у Twitter.

15 діб арешту отримав журналіст Ілля Пивоваров за те, що зняв сюжет про покладання вінка до будівлі Генпрокуратури. Тоді в Москві дві активістки принесли до Генпрокуратури траурний вінок із написом “Тут похований закон”. На дівчат склали протокол про несанкціонований мітинг і відпустили. Журналіста Пивоварова, який виконував свою роботу та висвітлював цю подію, заарештували й закинули йому співучасть. Під час затримання журналіста побили, повідомляє видання SOTA.

Нині в Росії права і закони трактують так, як це вигідно владі, кажуть правозахисники. 

“Дуже багато людей притягують за так звані заклики до тероризму, якщо вони написали два слова — це може бути “Україна — молодець”. Але при цьому ті ж різні добровольчі так звані організації, полки, які беруть участь, воюють на боці Росії зараз, “Топаз” так званий, абсолютний фашист і нацист, який закликає відрубувати голови полоненим й ґвалтувати жінок, — і жодної справи про заклики до екстремізму, тероризму, заклики до вбивства, також є стаття в Кримінальному кодексі РФ, нічого такого немає”, — сказала засновниця і редакторка видання ASTRA Анастасія Чумакова.

До двох років колонії загального режиму засудив суд у Челябінській області місцевого жителя Сергія Корнєєва через заклики саботувати мобілізацію, пише “Медиазона”.

Повідомлення в антивоєнних Telegram-чатах стали приводом для порушення кримінальної справи проти трьох жителів Петербурга. На вихідця з Рязані завели кримінальну справу про військові “фейки” через коментарі в соцмережі, повідомляє ОВД-ИНФО.

А в Краснодарі МВС перевіряє караоке-клуб через пісню Вєрки Сердючки, пише ASTRA. У мережі з’явилося відео, як відвідувачі співають пісню, де, судячи з усього, присутні заборонені в Росії слова: “Ще не вмерла Україна, якщо ми гуляємо так”.

19 673 людини затримали за антивоєнну позицію в Росії з лютого минулого року. Цю статистику веде ресурс ОВД-ІНФО. У найближчі 7 днів очікується 59 судів у політичних кримінальних справах.

“Ти живеш у тоталітарній державі, де за кожне зайве слово можуть посадити тут же. Ще поки що не вбивають — це єдина відмінність, на мій погляд, від сталінських часів, немає розстрілу. Все інше — навіть терміни більші, ніж у сталінські часи. На мій погляд, Росія цей шлях від авторитаризму до тоталітаризму вже пройшла і перебуває, так би мовити, на повну силу в тоталітарній системі”, — зазначила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After empire Ольга Курносова.

Держдума РФ схвалила в другому читанні законопроєкт, згідно з яким у росіян, які повернулися з-за кордону або перебувають у Росії, можна буде довільно вилучати паспорти — закордонні, зокрема, якщо тільки перевіряльник засумнівається в достовірності бланка, на якому виконано паспорт. Також передбачається, пише видання ASTRA, що якщо громадянин отримує повістку, то протягом 5 днів він повинен передати на зберігання свій закордонний паспорт у міграційний відділ МВС до “закінчення терміну тимчасового обмеження”.

Читайте також: “Іноагенти”, держзрадники та екстремісти: у РФ триває активна війна проти тих, хто не підтримує режим (ВІДЕО)

Прямий ефір