Український фільм “Мати Апостолів” отримав 3 нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю

Скрін із відео

Повнометражний ігровий фільм режисера Зази Буадзе “Мати Апостолів” отримав три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю.

Про це пише UATV із посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.

Фільм створений за підтримки МКІП у межах державної програми фінансування фільмів патріотичного спрямування.

Стрічка отримала нагороди в категорії “Найкращий повнометражний фільм”, “Найкраща жіноча роль”/Наталія Половинка і “Найкращий сценарій”/Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе.

Нью-Йоркський міжнародний кінофестиваль International Filmmaker Festival of New York (IFFNY)  відбувся 21-24 травня. Серед майже 900 заявок до участі в конкурсній програмі було відібрано 100 картин із 43 країн світу.

“Фільм заснований на історіях жінок, чиї сини воювали за Україну в 2014 році. Під час війни, коли Україна втрачає найдорожче – життя своїх дітей – фільм “Мати апостолів” став фільмом-зверненням до кожної матері українського воїна та до архетипу матері взагалі. У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованими територіями, мати опиняється в чужому та агресивному світі, де все пронизане ненавистю та стражданнями. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. І головне, вона змінюється сама, знаходячи в собі справді сакральну силу”, – зазначають у МКІП.

Раніше український фільм “Стоп-Земля” отримав “Кришталевого ведмедя” Berlinale.

Також повідомлялося, що два українські фільми отримали нагороди на фестивалі в Ризі.

Прямий ефір