Фейкова заява РФ про захоплення Бахмута приурочена до саміту G7 — оцінка Маломужа

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Росії необхідно було показати західним союзникам України, що Бахмут захоплений. У Кремлі небезпідставно вважають, що успіхи України посилюють її підтримку союзниками. Тому напередодні саміту G7 (“Великої сімки”) РФ кинула на Бахмут усі свої сили. Таку оцінку сьогодні, 21 травня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ дав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Чому зараз заявили про захоплення Бахмута, кинувши туди все, що можливо: не лише “вагнерівців”, яких ми знищуємо безперервно, але й нові додаткові батальйони спецпризначення, ГРУ Генштабу Росії… Все було кинуто цього дня, бо Путін розумів: збори “Сімки” — це кардинальне рішення щодо і стратегічної підтримки України, і реалізації останніх етапів постачання озброєння: дуже потужних ракет, створення коаліції льотчиків, які працюватимуть вже на F-16″, — пояснив генерал.

На цьому фоні в Бахмуті, за словами Маломужа, розгорталося змагання між Міноборони РФ і Пригожиним, готовим покласти тисячі “вагнерівців” для того, щоб заявити про захоплення міста. Це протистояння коштувало йому знищення 80-90% особового складу ПВК “Вагнер”. Як наслідок — йому більше немає чим воювати: треба йти, але він хоче піти нібито переможцем.

“Перша складова. Він говорить, що він виконав завдання: Бахмут захопив. Путін вже вітав і “вагнерівців”, і збройні сили Росії, щоб показати всьому світу, що вони нібито мають прогрес. Це єдина заява, яку Путін міг зробити після багатьох-багатьох місяців [боїв] і за Бахмут, і за інші напрямки. Тому що успіху немає. Пам’ятаємо, що він 9 травня не міг ні про що говорити. Зараз він говорить, поки що фейково, бо частково ми тримаємо Бахмут. Друга складова: для “вагнерівців” це дуже небезпечно. Ми формуємо і правильно робимо, поступово модель оточення. Це оточення з флангів зараз йде за декількома напрямками”, — прокоментував колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України.

Раніше Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що у Бахмуті точаться важкі бої. На Бахмутському напрямку російські окупанти протягом минулої доби вели безуспішні наступальні дії на Білу Гору. Завдали ракетних ударів у районах Слов’янська, Краматорська, Дружківки та авіаційних ударів — у районах Слов’янська, Дружківки, Бахмута, Іванівського, Білої Гори, Курдюмівки та Торецька.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у суботу, 20 травня, прибув до Японії для участі у саміті країн G7 (“Великої сімки”). Сьогодні, 21 травня, президент Зеленський виступив на сесії саміту країн G7 та України, де подякував за допомогу, зокрема у захисті українського неба, та наголосив на необхідності глобального лідерства демократії та принципу превентивної безпеки. Володимир Зеленський закликав розставити крапки над “і” у справі гарантій безпеки для України до саміту НАТО у Вільнюсі. Також сьогодні, 21 травня, стало відомо про новий пакет військової допомоги Україні від США.

Прямий ефір