Україномовний аудіогід з’явився у болгарському музеї

Фото ОП

У межах проєкту першої леді України Олени Зеленської відбувся запуск аудіогіда українською мовою в Археологічному музеї Несебра, що в Болгарії.

Про це пише UA із посиланням на сайт ОП.

“Голосом” аудіогіда стала українська письменниця Анна Багряна, яка живе в Софії. Реалізація першого україномовного аудіогіда в Болгарії здійснювалася завдяки співпраці Міністерства закордонних справ, Посольства України в Болгарії та співробітників Археологічного музею Несебра.

Це вже 23-й україномовний аудіогід проєкту з культурної дипломатії. За словами Олени Зеленської, до кінця року планується запустити ще близько 10 аудіогідів.

Музей присвячений історії стародавнього міста Месемврія (назва міста Несебр до 1934 року). Несебр розташований на південному сході Болгарії, на узбережжі Чорного моря. Місто є одним із найпопулярніших туристичних об’єктів у країні. Сам музей був створений у 1956 році. Він є частиною музейного комплексу “Стародавній Несебр”, до якого також входить етнографічний музей та п’ять церков. В Археологічному музеї представлена постійна експозиція “Несебр крізь століття”, яка містить численні пам’ятки культури, пов’язані з історією античної Месемврії та середньовічного Несебра.

Як відомо, в 2019 році Болгарію відвідали 471 тис. українських туристів.

Читайте також: У Віденському будинку мистецтв з’явився україномовний аудіогід (ФОТО)

Раніше україномовний аудіогід запрацював у музеї мистецтв ім. Савицького в Узбекистані.

Прямий ефір