Україні потрібно більше Patriot, — Зеленський

Patriot. Фото: defence-ua

Patriot показали всьому світу, як вони можуть захищати небо від ракет. Завдяки їм українська протиповітряна оборона збиває будь-який вид ракет, які запускає Російська Федерація. Про це сьогодні, 1 червня, під час пресконференції в Молдові за підсумками другого саміту Європейської політичної спільноти заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Ми сьогодні приєвропейський континент, тому Patriot потрібні й для захисту Європи. Наша пропозиція Skyshield і Air defense shield для всього європейського континенту. Ми точно розуміємо, які системи як працюють, на жаль, у нас було живе випробування. Це важливо для спокою на континенті”, — наголосив він.

Зеленський вважає, що будівництво Air defense shield необхідно почати з території України, тому що саме тут зараз триває війна.

“Поки в нас не буде літаків, нам потрібно більше Patriot. Безпека має бути не тільки на території України, безпека тоді буде і в наших сусідів. У сусідів, у яких спільне європейське майбутнє, спільне майбутнє в Європейському Союзі. Я вважаю, що Молдова буде пліч-о-пліч іти з Україною. З нашого боку ми будемо робити все, щоб допомогти Молдові”, — заявив президент України.

Він пообіцяв ділитися з Молдовою напрацюваннями України на шляху до ЄС.

“Коли ми говоримо про коаліцію винищувачів або Patriot, коли ми говоримо про протиповітряну оборону, ми повинні знати, що таке війна і її наслідки. Коли Росія стріляє ракетами, ці ракети можуть падати й на наших сусідів: на Молдову, на Білорусь, на Польщу. На жаль, такі випадки будуть збільшуватися. Не дай Боже, щоб це призвело до якихось жертв чи страждань, бо ми знаємо, що це таке”, — зауважив Володимир Зеленський.

Читайте також: Ударами балістичних ракет по Києву росіяни намагаються знищити Patriot — комплекс псує їхній імідж, — Попович

Нагадаємо, у Молдові проводився другий саміт Європейської політичної спільноти.

Під час саміту президент України Володимир Зеленський озвучив три кроки, які наблизять перемогу України.

Прямий ефір