Україна збільшує видобуток газу

Фото Укрінформ

АТ “Укргазвидобування”, що входить до складу “Нафтогазу”, запустило в роботу перший ступінь стиснення газу Червонодонецької дотискної компресорної станції (ЧДКС) у Харківській області. Новий комплекс обладнання збільшує видобуток приблизно на 250 000 куб. м газу на добу.

Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України”, інформує UA.

Згідно з повідомленням, це один із нових технологічних проєктів, який дасть змогу переломити негативну тенденцію, коли видобуток газу постійно знижувався.

Окрім модернізації інфраструктури, стабілізації видобутку сприяли і збільшення на 20% кількості введених після буріння свердловин та збільшення кількості сервісних операцій. Зокрема, добовий дебіт першої свердловини нового Моспанівського родовища, відкритого у грудні 2021 року, становить понад 200 000 куб. м газу щодня.

“Впродовж останніх кількох років через різні причини ми спостерігали тенденцію зменшення видобутку власного газу. Але в другому півріччі цього року нам нарешті вдалося стабілізувати видобуток. І сьогодні бачимо вже позитивну тенденцію – добовий видобуток почав зростати”, – заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

За його словами, сьогодні було відкрито перший ступінь Червонодонецької ДКС, яка дозволить отримати додатково 100 млн куб. м газу на найбільшому в країні Шебелинському родовищі у 2022 році.

“Це вагомий фактор зміцнення енергетичної незалежності України та надійного забезпечення українських споживачів газом”, – сказав він.

Новозбудований 1-й ступінь ЧДКС замінить комплекс обладнання, який працював уже понад 50 років від початку експлуатації станції. За цей час Шебелинське родовище виснажилося на 90%, втім продовжує давати понад 9% всього українського газу.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що Україна може самостійно забезпечувати себе власним енергетичним ресурсом.

Читайте також:Україна буде з теплом і світлом: уряд провів засідання координаційного енергетичного штабу

Прямий ефір