Україна буде з теплом і світлом: уряд провів засідання координаційного енергетичного штабу

Фото ОП

Учора, 17 грудня, відбулося засідання координаційного енергетичного штабу щодо ситуації в енергетичній сфері та проходження опалювального сезону за участю президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє UA з посиланням на ОП.

У засіданні взяли участь:

  • прем’єрміністр України Денис Шмигаль;
  • заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма;
  • секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов;
  • голова Служби безпеки України Іван Баканов;
  • міністр енергетики Герман Галущенко;
  • голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко;
  • представники інших профільних органів влади.

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма зазначив, що проходження опалювального сезону відбувається контрольовано та планово, ситуація із запасами вугілля покращується.

Уряд і Міністерство енергетики скоординували роботу з операторами енергетичного ринку, НЕК “Укренерго” та НКРЕКП для врегулювання ситуації з нестачею вугілля на складах окремих ТЕС і ТЕЦ.

“Хочу запевнити мешканців Луганщини, зокрема міста Щастя й тих населених пунктів, які опалюються від Луганської ТЕС, що ваші домівки не залишаться без світла й тепла. Уряд зробив для цього все необхідне, зокрема була підготовлена додаткова послуга для роботи на газу для чотирьох приватних ТЕС і ТЕЦ”, – заявив очільник Кабінету Міністрів.

“Україна буде з теплом і світлом. Тарифи й ціни залишаються незмінними протягом усього опалювального сезону”, – наголосив прем’єрміністр.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко зазначив, що в країні достатні запаси газу.

“Наразі у наших сховищах – понад 15 млрд кубометрів газу. Зазначений обсяг більший, ніж середній показник у 2014-2018 роках. НАК “Нафтогаз України” має достатній обсяг газу, щоб забезпечити потреби населення, бюджетних організацій, закладів охорони здоров’я, а також інших споживачів”, – сказав він.

Нагадаємо, Україна має намір повністю забезпечувати себе природним газом коштом скорочення його споживання на 30-40%, зокрема, в результаті програми термомодернізації.

Читайте також: Запасів газу достатньо для проходження опалювального сезону, тому тарифи не підвищуватимуться, – Шмигаль

Прямий ефір