Україна трансформується на шляху до ЄС — огляд (ВІДЕО)

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Україна планує розпочати переговорний процес щодо вступу до Євросоюзу в першій половині 2024 року, заявив прем’єр Денис Шмигаль. За його словами, на позитивне рішення Єврокомісії у цьому питанні Київ розраховує за результатами голосування на найближчому засіданні — 21-22 березня, повідомляє FREEДОМ.

Україна — за кілька кроків від вступу до ЄС. Найближчим часом сторони затвердять переговорні рамки та розпочнуть переговори. Країна-кандидат має відповідати європейським нормам законодавства.

“Відбуваються переговори щодо 35 окремих глав, які відображають 35 сфер інтеграції нашої країни до Європейського Союзу. Це і податкове законодавство, і митне, і щодо дотримання прав людини та різноманітність решти. Там чималий перелік всього того, що потрібно робити, 35 цих розділів. На завершення цього процесу на нас чекає закриття переговорів та велике рішення щодо вступу України до Європейського Союзу”, — пояснює доктор політичних наук, політолог Ігор Петренко.

Крім виконання Україною як кандидатом умов Євросоюзу, Києву є що запропонувати Брюсселю, упевнений прем’єр-міністр України. Наприклад, українська армія, маючи реальний бойовий досвід, може стати основою її безпеки.

“Погляньте на наш оборонний та військовий сектор: Україна є центром військових та оборонних технологій, виробляє нову високотехнологічну техніку. І ми маємо потенціал стати європейським щитом, європейським арсеналом і зміцнити обороноздатність ЄС”, — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю виданню Euractiv.

Крім того, Україна може додати більшої стабільності на світовий продовольчий ринок, а також стати енергетичним центром Європи. Українська інфраструктура вистояла в умовах масованих російських обстрілів. Країна зуміла при цьому розвинути власний видобуток ресурсів.

“Ми пережили дві дуже важкі зими, коли Росія тероризувала нашу енергетичну інфраструктуру, але ми все ще маємо профіцит у нашій енергетичній системі, і ми можемо постачати чисту зелену енергію на європейський ринок. Ми маємо одне з найбільших на континенті підземних сховищ газу на території України — 33 млрд кубометрів, у дуже безпечних умовах, які вже зараз використовують багато європейських компаній. Ми могли б збільшити для них цю потужність на 10-15 млрд кубометрів”, — зазначив Денис Шмигаль.

Поряд із процесом вступу України до ЄС продовжується і програма підтримки Євросоюзом Києва. Кабінет міністрів затвердив план для Ukraine Facility, який стане основою програми фінансової підтримки до 2027 року. Згідно з планом, 50 млрд євро направлять на реформування державного сектору зміни в економіці для покращення бізнес-клімату та забезпечення швидкого економічного зростання.

“Принципи, які ми заклали у цей документ разом із партнерами, стануть фундаментом для реалізації цілої низки реформ та сприятимуть динамічному розвитку. Зауважу, що план для Ukraine Facility — не всеосяжна державна стратегія розвитку, але виконання закладених у ньому індикаторів допоможе суттєво посилити стійкість національної економіки”, — пояснила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вступ до Євросоюзу — один із головних запитів українського суспільства. Згідно з результатами соціологічних опитувань, 84% респондентів хочуть, щоб Україна стала членом ЄС. При цьому рівень підтримки євроінтеграції невпинно зростає: у грудні 2022 року він становив 79%.

Читайте також: Україна стоїть на початку великого шляху до ЄС: попереду ще близько 70 голосувань методом консенсусу, розповів Попов

Нагадаємо, представник Європейської комісії Ерік Мамер на брифінгу в Брюсселі раніше заявив, що переговорна рамка для старту переговорів з Україною щодо розширення Європейського Союзу має бути готова протягом березня. Після того, як Європейська Рада 14 грудня 2023 року підтримала початок переговорів щодо вступу України в ЄС, узгодження переговорних рамок є наступним етапом, необхідним для фактичного початку переговорів про вступ.

Прямий ефір