Україна та Франція побудують у Миколаєві 5 кораблів для прикордонників

Фото ДПСУ

Між французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією “НІБУЛОН” підписано контракт про будівництво п’яти суден для потреб Держприкордонслужби України. Виробництво буде зосереджено у Миколаєві.

Про це пише UA із посиланням на портал МВС.

Українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких побудують у Франції. Передавання першого судна відбудеться в Одесі. Планується, що його спустять на воду вже 9 грудня. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими спеціалістами. 

Реалізація проєкту стала можливою завдяки підписанню у 2019 році рамкової міжурядової угоди між Україною та Францією. Загалом вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва французьких кораблів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні.

Угоду підписали представники двох суднобудівних компаній. З української сторони – заступник генерального директора з економіки ТОВ СП “НІБУЛОН” Богдан Музика, а з французької – директор ОСЕА із питань закупівель Гонзак Деланой.

Раніше українські ВМС отримали на озброєння модернізовані гелікоптери.

Читайте також: МВС: Україна отримала статус спостерігача в AQUAPOL

Прямий ефір