Україна та Франція мають спільне бачення загроз та викликів, – Володимир Зеленський

Фото ОП

Україна та Франція мають спільне бачення актуальних загроз та безпекових викликів для нашої країни, Європи та світу загалом. Тому партнерство наших держав у сфері безпеки сьогодні має особливе значення.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами перемовин з президентом Франції Еммануелем Макроном у Києві 8 лютого, повідомляє UA з посиланням на сайт ОП.

“Франція відіграє активну роль у межах Нормандського формату. І ми дуже цінуємо офіційну позицію Парижа й зусилля особисто пана Еммануеля Макрона для досягнення миру в Україні – він для цього дуже багато робить”, – заявив Володимир Зеленський.

За словами глави Української держави, сьогодні саме мирний процес був одним із ключових питань перемовин із французьким колегою.

“Ми очікуємо, що ближчим часом, згідно з домовленостями, досягнутими під час Паризького саміту в грудні 2019 року, ми зможемо провести наступні перемовини лідерів “нормандської четвірки”. Важливий крок на цьому шляху – активізація діалогу на рівні політичних радників. Розраховуємо, що зустріч у Парижі, яка відбулася 26 січня 2022 року, і майбутні перемовини в Берліні наблизять нас до проведення саміту “Норманді”, – зазначив президент України.

Володимир Зеленський зауважив, що має з президентом Франції спільне бачення щодо актуальних загроз та безпекових викликів для України, Європи та світу загалом.

“Вони вимагають єдності та нових проактивних підходів європейського лідерства. Ми продовжимо взаємодіяти для деокупації частини території України”, – наголосив він.

“Сьогодні безпекова та економічна підтримка України з боку партнерів, зміцнення її стійкості та обороноздатності є виграшною в цілому для всього регіону і, впевнений, для всіх країн Європейського Союзу”, – додав глава держави.

У цьому контексті Володимир Зеленський відзначив кроки солідарності з боку Франції та рішення про виділення 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, яке допоможе зміцнити економічну стійкість України.

Президент також зауважив, що країни розвивають співпрацю не лише в безпековій галузі, а практично в усіх сферах, тож важливим питанням зустрічі з Еммануелем Макроном стало залучення Франції до спільних економічних і насамперед інфраструктурних проєктів. Йдеться, зокрема, про реалізацію важливого проєкту для очищення питної води в Маріуполі на Донеччині та реконструкцію водоканалу в місті Попасній Луганської області. Завдяки цим проєктам доступ до якісної питної води отримають пів мільйона маріупольців та понад мільйон мешканців Луганщини.

Нагадаємо, вчора Еммануель Макрон відвідав Київ. На спільній з президентом України пресконференції він заявив про те, що Франція та Німеччина продовжуватимуть відігравати роль посередника у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі.

7 лютого Макрон провів переговори із президентом Росії Володимиром Путіним у Москві щодо відведення російських військ від кордонів України. На спільній пресконференції з президентом РФ він заявив, що ціль його візиту до Москви – безпека всіх.

Читайте також: Треба вигадати війну. Про внутрішні мотиви Путіна нарощувати військову ескалацію на українських кордонах розповів політолог Григорій Перепелиця

Прямий ефір