Франція та Німеччина продовжуватимуть відігравати роль посередника для врегулювання конфлікту на Донбасі, – Макрон

Фото ОП

Франція та Німеччина продовжуватимуть відігравати роль посередника у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це 8 лютого, як повідомляє UA, заявив президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу у Києві.

“Від 2014 року українці захищають свою Батьківщину. Не треба йти на певні спрощення, на певні провокації, які націлюють на дестабілізацію, треба бути виваженим. Після візиту до Москви я хотів би ще більше наголосити на цьому і привітати вас за таку виваженість та холоднокровність при такій концентрації військ на кордоні. Франція та Німеччина продовжуватимуть відігравати роль посередника для того, щоб врегулювати конфлікт. Ми спільно підтвердили з канцлеркою Меркель продовження дискусії у форматі “нормандської четвірки” на рівні лідерів держав. І на Паризькому саміті було погоджено рішення, зокрема щодо негайних кроків і щодо кроків гуманітарного характеру, але пройшов час”, – сказав він.

Макрон зазначив, що 26 січня на зустрічі політрадників Україна підтвердила, що готова просуватися шляхом цих угод.

“І ми намітили подальші кроки. Звичайно, ці питання я обговорював з президентом Путіним вчора. Він також підтвердив свій намір продовжувати виконання Мінських угод. І я також почув сьогодні від вас (президента Володимира Зеленського, – ред.), що ви також готові виконувати ці угоди. І мені здається, на сьогодні це єдиний шлях, який дозволив би досягнути стійкого миру”, – додав президент Франції.

Читайте також: Зустріч президента України та президента Французької Республіки з представниками ЗМІ

Нагадаємо, вчора Еммануель Макрон вилетів до Москви, щоб провести переговори із президентом Росії Володимиром Путіним щодо відведення російських військ від кордонів України. На спільній пресконференції з президентом РФ він заявив, що ціль його візиту до Москви – безпека всіх.

Він також зазначив, що базою вирішення “українського питання” є Мінські угоди, і що це головна тема його розмови з Володимиром Зеленським у Києві.

Читайте також: Треба вигадати війну. Про внутрішні мотиви Путіна нарощувати військову ескалацію на українських кордонах розповів політолог Григорій Перепелиця

Прямий ефір