Україна стала учасницею нового формату Ініціативи трьох морів

Фото Укрінформ

Країни-учасники Ініціативи трьох морів, відомої як Тримор’я, створили новий формат партнерства та надали Україні статус партнера-учасника. Про це повідомляє TVN 24.

Президент України Володимир Зеленський, якого запросили взяти участь у саміті Тримор’я як гостя по відеозв’язку, у свою чергу заявив, що “Україна має стати повноправною учасницею Ініціативи трьох морів“.

На відміну від стратегічного партнерства, яке пов’язує країни Тримор’я із США, Британією або Європейською комісією, нова форма партнерства адресована потенційним країнам-членам ЄС.

Президент Польщі Анджей Дуда на саміті країн Тримор’я у Ризі сказав: “Ми вирішили створити особливий новий тип партнерства з ініціативою трьох морів – крім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, що призначений не лише для України. Ми сьогодні дали його Україні, але виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити і ті країни, які перебувають у Центральній Європі та не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього долучитися“.

За його словами, країни, які будуть на шляху до ЄС, зможуть подати заявку на такий формат партнерства з Ініціативою трьох морів.

Він також зазначив, що всі країни Тримор’я виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата у ЄС.

Я сподіваюся, що рішення з цього приводу буде ухвалено Європейською радою цього наприкінці цього тижня, тому що тоді буде засідання цієї ради”, – додав Дуда.

Ініціативу трьох морів заснували у 2016 році Дуда та його тодішня хорватська колега Колінда Грабар-Китарович як платформа економічної співпраці між центральноєвропейськими країнами ЄС. Вона налічує 12 держав Європейського Союзу, що пролягають уздовж осі на північ-південь від Балтійського моря до Адріатичного та Чорного морів, а саме Австрія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія та Естонія, звідси така назва.

Читайте також:

14 ракет випустила РФ по Одещині — яка ситуація в регіоні

“Росія хоче знищити Україну фізично”: Боррель підтвердив, що ЄС продовжить надавати військову допомогу ЗСУ

Олещук: Російські окупанти не розуміють цінності українських ядерників, піддаючи їх репресіям

Зеленський задоволений роботою депутатів – ухвалили низку важливих законів

Прямий ефір