Олещук: Російські окупанти не розуміють цінності українських ядерників, піддаючи їх репресіям

Все світове співтовариство, зокрема, і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) має чітко визначити, що ядерному тероризму немає місця ні в Україні, ні в усьому світі. Про це у ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив прессекретар Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Павло Олещук.

“І ті туристи, які зараз приїжджають із Росатому, як на мене, мають бути занесені вже до якогось санкційного списку, і бути невиїзні в жодну цивілізовану державу для того, щоб не мотивувати жодного працівника атомної станції в майбутньому відвідувати, або окупувати ядерні об’єкти”, — заявив Олещук.

Він також додав, що у світі ще не було випадків захоплення АЕС військовими інших країн.

“Міжнародні організації не мають протоколів, як у цих ситуаціях діяти. А самі атомники це люди, які відповідальні, і можуть самопожертвою займатися. Вони розуміють, що вони не можуть просто взяти та поїхати, бо атомна станція вимагає постійної експлуатації, контролю дозиметричного і над основними параметрами. Це безперервні процеси. І тому навіть коли людей беруть на роботу, проходять психофізіологічні тести на те, чи зможуть вони працювати в критичних обставинах, що вони зараз і демонструють на місцях, на атомній станції”, — додав Олещук.

Прямий ефір