Україна робить все можливе й неможливе, щоб зупинити геноцидну політику Росії — звернення президента Зеленського у 276-й день війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ніколи більше голод не має використовуватись як зброя. Про це сьогодні, 26 листопада, у своєму зверненні за підсумками 276-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Глава Української держави повідомив, що сьогодні відбувся перший Міжнародний саміт із продовольчої безпеки. 

“Провели в Києві зустріч разом із нашими партнерами. І свідомо – саме цими днями, коли ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років”, — сказав він.

Зеленський наголосив, що українці пройшли через геноцид. І сьогодні Україна робить все можливе й неможливе, щоб зупинити нову геноцидну політику Росії. 

“Нову, але таку схожу на ту, яка вбила мільйони людей у ХХ столітті. І ми не просто відбиваємося від агресії. Ми крок за кроком створюємо систему, яка зупинить агресію, демонтує її наслідки й гарантуватиме довготривалу безпеку — безпеку Україні, усій Європі та світу”, — заявив президент.

Він зазначив, що продовольча безпека — один із ключових елементів глобальної стабільності. І це те, у чому лідерська роль України проявляється найочевидніше. 

“Завдяки нашій експортній зерновій ініціативі з трьох чорноморських портів ми відправили на світовий ринок близько 12 млн тонн продовольства. 40 країн світу. З цього обсягу більш як 2,5 млн тонн — країнам, у яких не просто дефіцит продовольства, а жорстка криза. У межах Продовольчої програми ООН ми допомогли країнам, у яких люди буквально голодують або на межі голоду. Це, зокрема, Ефіопія, Ємен. Також ми допомогли Сомалі й Афганістану. І це тільки початок”, — акцентував глава Української держави.

Зеленський нагадав, що сьогодні Україна офіційно оголосила про старт нової гуманітарної ініціативи — Grain from Ukraine (“Зерно з України”). 

“Маємо домовленості вже з багатьма партнерами про спільну роботу “Зерно з України”. Євросоюз, США, Франція, Британія, Німеччина, Японія, Катар, Канада, Норвегія, Нідерланди, Фінляндія, Бельгія, Литва, Чехія, Італія, Австрія, Іспанія, Швеція, Словенія, Швейцарія та інші. Наш саміт із продовольчої безпеки підтримали понад 20 держав. Загальна сума, яку ми акумулювали для Grain from Ukraine, — вже близько 150 млн доларів. Робота триває. Готуємо до 60 кораблів”, — повідомив він.

“Усі ми разом не просто відправляємо українську агропродукцію тим країнам, які найбільше страждають від продовольчої кризи. Ми підтверджуємо, що ніколи більше голод не має використовуватися як зброя. Якби не українське продовольство, якби не наше спільне з партнерами лідерство, то соціальну стабільність у таких регіонах, як північ Африки або Близький Схід, не вдалося б втримати. Саме цього хотіла Росія. Маємо — і можемо! — цього не допустити”, — наголосив Зеленський.

Глава Української держави сьогодні зустрівся з премʼєр-міністром Бельгії. 

“Обговорили наші спільні дії. І не лише заради продовольчої безпеки. Підписали декларацію щодо підтримки Бельгією повноправного членства України і в Європейському Союзі, і в НАТО. Це важливий сигнал. Обговорили подальшу політичну та оборонну взаємодію, санкції проти Росії, можливості Бельгії допомогти нам із проходженням цієї зими”, — зазначив він.

Також сьогодні у Києві відбулася зустріч Люблінського трикутника на рівні премʼєр-міністрів — Україна, Польща і Литва. 

“Підписали спільну заяву щодо подальшої підтримки України й міжнародного правопорядку. Тож сьогодні — дуже насичений дипломатичний день. День, який зміцнив і Україну, і наших партнерів”, — заявив президент.

Зеленський наголосив, що українські енергетики продовжують відновлення системи. 

“Маємо вже більше можливостей генерувати й постачати електрику. Але, на жаль, ще недостатньо, щоб зробити постачання повністю стабільним. Станом на ранок уже вдвічі менше абонентів, ніж учора ввечері, були відключені від електрики. Втім, у 14 областях і в Києві все ще діють обмеження для більш як 100 тис. абонентів у кожному з регіонів. Якщо увечері споживання зросте, кількість відключень може збільшитися. Це ще раз свідчить про те, наскільки важливо зараз берегти енергію та споживати її раціонально”, — сказав він.

Глава держави зазначив, що сьогодні вдень російські окупаційні війська завдали ракетного удару по приватному сектору Дніпропетровської області, є поранені. Крім того, російські окупанти обстріляли Донецьку область, південь України та інші регіони.

“Росія і цей день — день пам’яті — перетворює на день терору. Окупанти обов’язково відповідатимуть за все це. І ми виженемо їх із нашої землі”, — заявив він.

Також Зеленський поінформував, що сьогодні Україні вдалося звільнити з російського полону ще 12 українців. 

“З них троє — цивільні, двоє — офіцери й семеро — рядові та сержанти. Лише за цей тиждень ми повернули в Україну 98 наших людей із полону. Повернемо й усіх інших”, — зазначив він.

Президент подякував кожному лідеру, який працює разом з Україною заради європейської та глобальної безпеки.

“Я дякую всім, хто нам допомагає! Слава нашим воїнам і нашому незламному народу! Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну! Слава Україні! І, будь ласка, сьогодні вшануйте пам’ять українців і українок, дітей і дорослих, чиї життя були забрані Голодомором-геноцидом”, — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Відновити історичну справедливість: дедалі більше країн визнають Голодомор геноцидом українського народу

Прямий ефір