“Україна обирає юридичний процес”: обмеження на імпорт зерна прокоментував Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Було призначено точну дату, коли низка країн Євросоюзу знімуть обмеження на імпорт українського зерна — 15 вересня. Але оскільки цього не сталося, Україна подала позов до Світової організації торгівлі. Про це сказав президент Володимир Зеленський у Вашингтоні під час спілкування з журналістами, інформує FREEДОМ.

За його словами, від цієї блокади страждала тільки Україна, ніхто більше.

“Я, як президент, за всієї любові до наших польських друзів, повинен бути чесним і захищати інтереси України. Кілька місяців економічних втрат прораховані — це сотні мільйонів. Але відносини між нашими країнами дорожчі, ніж ті місяці, що були. Від цієї блокади страждала тільки Україна, ніхто більше”, — сказав глава Української держави.

Зеленський наголосив, що, незважаючи на політику, була дата і домовленість. І нинішнє рішення України спрямоване на те, щоб отримати суто економічні компенсації.

“Ми всі домовилися, що є дата, коли терміни обмежень закінчаться. І ця дата — 15 вересня. Це остання дата блокади. Була така домовленість. І всі зрозуміли, що якщо після цієї дати буде блокування, Україна обирає юридичний процес. Це ні для кого не новина. Не треба з цього робити якийсь політичний концерт. Це цивілізоване рішення для того, щоб українці, фермери, бюджет отримали суто економічні компенсації”, — резюмував президент.

Читайте також: Ситуація далека від торгових війн: проблеми експорту українського зерна обговорюємо з Ольгою Трофімцевою

Нагадаємо, Україна подала вимоги до Світової організації торгівлі про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною, які заборонили імпорт української агропродукції.

Читайте такожБлокування експорту українського зерна серйозно б’є по економіці України, — Мартишев

Прямий ефір