Україна може застосовувати західну зброю в регіонах, де відбулися “референдуми Путіна”, — Блінкен

Ентоні Блінкен. Фото: president.gov.ua

Україна має законне право використовувати західне озброєння для повернення всіх своїх територій, зокрема і тих, де Росія організувала та провела псевдореферендуми. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром, повідомляє FREEДОМ із посиланням на “Європейську правду”.

“Ми та багато інших країн вже були дуже чіткими: ми не визнаємо і насправді ми ніколи не визнаємо анексію українських територій Росією… Україна має абсолютне право оборонятися на всій своїй території, зокрема повертати собі території, які були незаконно захоплені Росією у той чи інший спосіб”, — резюмував Блінкен.

За його словами, озброєння, яке Сполучені Штати та багато інших країн надають Україні, було дуже ефективно використано для повернення територій — зокрема, нещодавно на північному сході, а також на півдні.

Держсекретар наголосив, що псевдореферендуми нічого не змінюють для українських територій, захоплених Росією, незалежно від того, які результати оголосить Кремль.

Блінкен також вкотре запевнив, що США і надалі підтримуватимуть Україну.

“Українці продовжать робити те, що їм необхідно робити, аби повернути землю, яку в них відібрали. Ми продовжимо підтримувати їх у цих зусиллях”, — зазначив американський держсекретар.

Читайте також: Путін та Росія опиняються у дедалі більшій ізоляції — фактори (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ країн “Великої сімки” (G7) випустили спільне комюніке, в якому йдеться про те, що будь-який референдум, проведений в умовах російської військової присутності, не може бути вільним або справедливим, а в штаб-квартирі ООН назвали псевдореферендуми неприйнятними.

Прямий ефір