Україна може пом’якшити позицію США щодо ударів західною зброєю по військових об’єктах РФ — думка

Робота HIMARS. Фото: zsu.gov.ua

Позиція США щодо застосування американської зброї по території Росії може бути м’якшою, якщо Україна надасть чіткі межі таких ударів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовим аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Він зазначив: в США вже не настільки категорично та жорстко заявляють про те, що Україна не повинна бити по території РФ.

“Я вважаю, що Україна може завдавати ударів. Але мені здається, якщо Україна надасть чіткіші межі цих ударів, то позиція США буде м’якшою набагато та набагато конструктивнішою. Наприклад, що я маю на увазі? Якщо українська сторона чітко обіграє, які області Російської Федерації перебуватимуть під ударом американської зброї. Американці — дуже практичні люди. Вони хочуть побачити — що, де, коли, яким чином. Що три області на відстані від кордонів України 50 — 70 кілометрів — для початку цього більш ніж достатньо. Яким озброєнням? ATACMS нам туди не потрібні. У нас є HIMARS, нам, будь ласка, трохи більше боєприпасів дайте, й ми будемо бити виключно тільки по скупченню Збройних сил Російської Федерації, у межах міської забудови — це табу… Тільки по скупченню, тільки біля кордонів 50 — 70 кілометрів. Я впевнений, що після цього позиція Білого дому, позиція Пентагону буде набагато пластичнішою, гнучкішою та більш прихильною до нас”, — сказав військовий аналітик.

За словами Ступака, після таких ударів РФ змушена буде відтягнути свої війська за позначку 70 кілометрів. Тоді вже можна буде обговорювати далі можливість ударів у глибину російської території.

“Головне — почати цей процес. Що в нас є? HIMARS є, звичайно, є альтернатива — німецькі системи аналогічні, є далекобійна артилерія. Головне, щоб була згода хоча б на ось ці обмежені удари. А далі процес піде легше”, — переконаний військовий аналітик. 

Читайте також: Питання тижнів, а не місяців: як та чому США можуть дати Україні добро на удари американською зброєю по території РФ, розповів Мусієнко

Нагадаємо, політолог Ігор Чаленко сказав, що наразі між союзниками точаться активні дискусії щодо того, чи варто Україні давати дозвіл на використання закордонної зброї по території РФ.

Прямий ефір